Zpět na aktivity školy aktuálního školního roku

Aktivity školy v červnu 2018/2019

Mudlovský famfrpál

Dva dny před vydáním vysvědčení (26. 6. 2019) uspořádala naše škola 1. školní famfrpálový turnaj.

Nápad vzešel od žáků už v lednu, kdy na našem gymnáziu proběhla soutěž Znáte svět Harryho Pottera?, právě tehdy jsme si řekli, že si zahrajeme famfrpál.

Nakoupila se košťata, žáci vytvořili sedmičlenné týmy, byli vybráni rozhodčí, kteří načítali pravidla, jež jsou na Wikipedii k dispozici. Největší starost nám dělaly branky, je jich šest a jsou netypické, s tímto problémem nám bezvadně pomohl pan školník se svým pomocníkem, za což jim moc děkujeme.

Vzhledem k tomu, že jsme famfrpál hráli poprvé, tak se sem tam objevily chybičky, ale o to víc se těšíme na další zápasy, kdy nás hned tak něco nepřekvapí.

Kamila Kuffová

Mudlovský famfrpál

Úspěchy našich zeměpisců – geografů ve školním roce 2018/2019

V okresním kole zeměpisné olympiády se v letošním školním roce našim studentům dařilo - studentka septimy Ella Pohoriljak obsadila v kategorii D: střední školy krásné druhé místo a postoupila do krajského kola. Stejného úspěchu dosáhl Petr Starý ze sekundy v kategorii B: 7. ročník ZŠ. Ve stejné kategorii chybělo jen půl bodu na třetí místo Adéle Sklenkové, i tak je její čtvrté místo pěkným výsledkem. Pozadu jsme nezůstali ani v kategorii A: 6. ročník ZŠ, kde zabodovala Julie Kyloušková z primy a získala krásné třetí místo.

Téměř celoroční vědomostní soutěž Eurorebus, které se zúčastnili v letošním školním roce studenti tříd kvarty, kvinty a sexty, dopadla pro naši školu výtečně.

Všechny jmenované třídy postoupily do krajského kola – tvořeného ovšem ze tří krajů – ústecký, plzeňský a karlovarský. Odtud se do celostátního finále již 24. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus probojoval tým sexty, který tvořili Tereza Iblová, Lukáš Trykar a Jakub Kuffa. Jejich kategorie střední školy je nejtěžší, neboť zde spolu soutěží studenti prvních, druhých, třetích a čtvrtých ročníků. Přesto ve velké konkurenci celorepublikového finále obsadili nádherné 22. místo.

Je na místě ještě zmínit, že tým v celorepublikovém finále plnohodnotně doplnil student Matěj Sulík, který zastoupil Jakuba Kuffu, jenž se v tomto termínu soutěže zúčastnit nemohl.

Všem zúčastněným studentům patří velké poděkování za reprezentaci školy.

Dagmar Vlčková

Úspěchy našich zeměpisců

Hodnocení cyklistického sportovního kurzu - Máchovo jezero (10. – 14. 6. 2019)

Krásné slunné počasí, výborná strava, malebné místo, pestrý program a úžasní frekventanti byli zárukou i letošního cyklistického kurzu, který má na naší škole již mnohaletou tradici.

Společné soužití, nové postřehy a mimoškolní zážitky, mocněné poezií přírodního prostředí, přináší řadu impulsů, který bychom našim žákům rádi i nadále zprostředkovávali.

Zároveň každý vydařený kurz nás nejenom motivuje k dalšímu pokračování, ale zároveň nás přesvědčuje o smysluplnosti podobného počínání. Dotazníkový “feedback” je vskutku tím nejlepším oceněním kantorského snažení :).

Vedle plánovaných cykloetap se konal orientační běh podle mapy, střelba ze vzduchovky, závod v triatlonu, z doplňkových aktivit byly nejvíce oceňovány zábavné soutěže, ve volném čase pak bylo hojně využíváno hřiště na plážový volejbal i prostor pláže.

Poděkování všem účastníkům kurzu.

Ooooo...bi gammba... Balon J.

Cyklistický sportovní kurz

16. robotický den v Praze

Již podruhé se naše škola zúčastnila robotického dne v Praze. Je to akce s mezinárodní účastí zaměřená na prezentaci robotiky. Školy, kluby, kroužky, ale i jednotlivci se účastní klání v různých typech soutěží.

Velmi oblíbená soutěž je Bear Rescue Advanced, ve které je úkolem robota v co nejkratším čase nalézt ztraceného medvěda v bludišti a dovézt ho zpět domů. V této soutěži se o štěstí pokoušeli s robotem z LEGO Mindstorms O. Begy a J. Mikloš.

Poprvé jsme letos vstoupili do soutěže i s Arduinem, naše barvy hájili T. Kasal a J. Kuffa v soutěži Robocards.

Ani jeden tým nevybojoval přední příčky, přesto si den všichni skvěle užili, získali zkušenosti a mnoho nového se naučili.

K. Kuffová