Zpět na aktivity školy za školní rok 2019/2020

Aktivity školy v červnu 2019/2020

3. ROČNÍK TURNAJE PEPI BICANA

V úterý 29. června 2020 se uskutečnil studenty oblíbený školní turnaj Pepi Bicana v malé kopané. Letošní ročník byl velmi náročný na přípravu. Ať už kvůli koronavirové výluce ve školním roce nebo přírůstku počtu týmů pár minut před začátkem turnaje či kvůli probíhajícímu focení na našem gymnáziu.

Turnaj započal okolo deváté hodiny. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin. Skupinu „A“ tvořily výběry tříd třetího rořníku, kvinty, kvarty a tercie. Sexta, první ročník, sekunda a prima bojovaly mezi sebou ve skupině „B“. Po odehrání základních skupin se turnaj přehoupl do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále si to v obou skupinách spolu rozdaly první se čtvrtým a druhý se třetím kolektivem. Vítězové čtvrtfinálových bojů se dále utkali v bojích semifinálových.

Krátce před obědem náš turnaj vrcholil finálovými zápasy. Nejprve utkáním o třetí místo. Tato strhujíci bitva mezi prvním ročníkem a kvintou poznala svého vítěze až po penaltovém rozstřelu, ve kterém byl úspěšnější celek kvinty, a mohl se tak radovat z bronzové placky. Prvnímu ročníku tak zbyla pomyslná bramborová příčka. Vrcholem turnaje bylo velké finále. Opět divácky atraktivní utkání, které připomínalo spíše přestřelku, také zašlo až do penaltového rozstřelu. Na penalty zvítězil tým, který celý zápas musel dotahovat gólové manko. A tím byl třetí ročník.

Pořadí týmů:

1. Třetí ročník
  2. Sexta
  3. Kvinta
  4. První ročník
  5. Kvarta
  6. Tercie
  7. Sekunda
  8. Prima

Tímto bych chtěl jménem organizátorů celé sportovní akce poděkovat všem účastníkům turnaje za předvedené sportovní výkony a soupeření v duchu fair play.

Tomáš Zelinka, 3.R

3. ročník turnaje Pepi Bicana