Zpět na aktivity školy za školní rok 2015/2016

Aktivity školy v dubnu 2016/2017

.

VELKÁ GRATULACE !!!!

Naši studenti Zuzana Tréglová, Jenda Hänel a Jirka Vízner se rozhodli zapojit do prvního ročníku literární soutěže pro středoškoláky s názvem Nebojte se polednice, kterou pořádala Vysoká škola kreativní komunikace ve spolupráci s Divadlem Na zábradlí, knihkupectvím Neoluxor a Spolkem Dobrá čeština. V jejím průběhu museli účastníci prokázat podrobnou znalost několika vybraných knih (konkrétně Kytice, Krysaře, Spalovače mrtvol, Ostře sledovaných vlaků, Labutích písní a Svatého Xaveria). Soutěž probíhala ve dvou kolech, nejprve distančně písemnou formou, kdy tým zaslal své odpovědi na zadané otázky. Dle jejich kvality rozhodovala odborná porota o postupu do druhého, již prezenčního kola, které proběhlo na Vysoké škole kreativní komunikace v Praze dne 27. 4. 2017. I zde čekala náš tým nejprve bitva o účast ve finále, které pak moderoval herec a spisovatel Arnošt Goldflam. V celkové konkurenci téměř padesáti škol se náš tým neztratil a přivezl úžasné 1. místo. Odměnou jim byly nejen věcné ceny, ale především nezapomenutelný zážitek ze soutěže.

Vítězům děkuji za zájem a píli a ještě jednou blahopřeji.

M. Botková