Zpět na aktivity školy za školní rok 2017/2018

Aktivity školy v dubnu 2017/2018

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE „ARS POETICA – PUŠKINŮV PAMÁTNÍK“

Krajské kolo soutěže „ARS POETICA – Puškinův památník“ se konalo dne 17. dubna 2018 v Divadle K.H.Máchy v Litoměřicích. V kategorii sólové recitace obsadil 2. místo student septimy Daniel Krejčí, 3. místo v kolektivním vystoupení získal kolektiv třídy sexty a 2. ročníku. Blahopřejeme.

Mária Zajícová

Okresní kolo matematické olympiády

Dne 17.4.2018 se konalo Okresní kolo matematické olympiády. Z primy obsadila první místo Simona Kicová, druhé místo Adéla Sklenková a na šestém místě skončila jako úspěšný řešitel Markéta Ničová.

V kategorii pro tercii se na prvním místě umístila Markéta Jamborová, druhé místo obsadil Jakub Řimnáč a jako úspěšný řešitel získala čtvrté místo Šárka Víznerová.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů do dalších soutěží.

A.Zimmermannová a J.Raganová

Výprava na zámek Krásný Dvůr

Dne 13. dubna se druhý ročník a sexta vypravili na zámek Krásný Dvůr. Nečekala je běžná prohlídka zámku, ale vědecké koloquium v exteriérech.

V dopolední části se s lektorkou paní Lněníčkovou seznámili s rodinou Černínů a dalšími postavami barokní Evropy. Mapovali katastr nemovitostí, aby zjistili, jak Černínové získávali finance na přestavbu zámku a hlavně budování velkorysého parku.

Odpoledne patřilo právě experimentování v parku. Studenti se rozdělili na skupinu botaniků, architektů, vodohospodářů, ornitologů aj. a zkoumali úpravy z pohledu svého zaměření. Na závěr své výstupy obhajovali před ostatními.

Přínosem takovéto badatelsky orientované výuky je získávání znalostí a souvislostí vlastní činností, a my předpokládáme, že si studenti odnesou alespoň něco z období romantismu:-) V ukázce foto vitráží z restaurovaného gotického templu a jarní aspekt.

J. Raganová a A. Koníčková

Výprava na zámek Krásný Dvůr

Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek

Dne 10. 4. 2018 uspořádalo Gymnázium Žatec ve spolupráci s VK TJ Sever Žatec Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek IV. kategorie.

Tohoto turnaje se zúčastnilo 1 družstvo chlapců – ZŠ Komenského alej Žatec, které automaticky postupuje do Krajského kola.

Turnaje dívek se zúčastnila 4 družstva – ZŠ Jižní Žatec, ZŠ Komenského alej Žatec, Gymnázium Žatec a ZŠ P. Bezruče Žatec. Dívky hrály systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety do 25 bodů. Turnajem vítězně prošlo družstvo dívek ZŠ Kom. alej, které postupuje do Krajského kola, které se koná 18. 4. 2018 v Jirkově. Naše děvčata se umístila na pěkném 2. místě ve složení : Karasová B., Schovancová L., Barochová P., Vejvodová A., Nováčková M., Jarošová I., Koníčková A. a Pabinová K.

Děvčatům blahopřejeme a poděkování patří také rozhodčím – P. Barochové, R. Doškové a E. Kovářové.

Jana Kubínová

ŽATECKÉ GYMNÁZIUM OPĚT ZABODOVALO!

5. dubna 2018 se opět konala v České republice a na Slovensku krajská kola Dějepisné soutěže gymnázii. Letošní ročník se zaměřil na téma Československo v letech 1968 – 1977, pro někoho je to nedávno…, pro naše studenty je to však opravdu historie.

Naše gymnázium reprezentovali : Pavla Kuderová, Jakub Kuffa a Jan Tóth. Všichni tři se pečlivě připravovali a za výsledek se nemusí stydět, v Ústeckém kraji skončili na 3. místě. Je to velký úspěch, neboť soutěž je opravdu mimořádně náročná. Naši studenti si teď na chvíli odpočinou a od září se zase začnou pečlivě připravovat na listopadové mezinárodní finále v Chebu.

K. Kuffová

Žatecké gymnázium opět zabodovalo!