Zpět na aktivity školy za školní rok 2019/2020

Aktivity školy v listopadu 2019/2020

OKRESNÍ FINÁLE V PŘEHAZOVANÉ

Po vyhraném městském přeboru v přehazované se žákyně sekundy – Botková L., Mynaříková M., Rajkovová Z., Rosová K., Řezáčová M., Stojanová H., Synková V., Šichová E., Tučková K. a Voříšková J. – zúčastnily okresního finále v Lounech.
Zde velice dobře reprezentovaly naši školu a všechny zápasy vyhrály poměrem 2 : 0 a dosáhly krásných 10 bodů a obsadily 1. místo.
Všem hráčkám děkujeme a blahopřejeme.

Jana Kubínová

Okresní finále v přehazované

NÁVŠTĚVA VELVYSLANCE USA STEPHENA KINGA

Velvyslanec USA Stephen King navštívil ve čtvrtek 21. listopadu Žatec. Jeho návštěva souvisí s působením amerického učitele angličtiny Aldena Mohacsiho na dvou zdejších školách, na gymnáziu a obchodní akademii. Stephen King nejprve zavítal na obchodní akademii, kde se setkal se zástupci obou škol. Přítomni byli také starostka města Mgr. Zdeňka Hamouzová a místostarosta Ing. Radim Laibl. V příjemné atmosféře se mluvilo o městě Žatec, o školství v obou zemích, studentech, rodině pane velvyslance. Alden Mohacsi se podělil o své zkušenosti a dojmy z České republiky. Ze školy se všichni přesunuli do žateckého divadla, kde pan velvyslanec pronesl řeč. V ní mluvil o společných hodnotách, které sdílí obě země, o vzniku Československa a o budoucnosti obou zemí. Studenti měli možnost položit několik dotazů. Velvyslanec si prohlédl město a ochutnal i místní pivo.

Prezentace (.pdf) © Ľudmila Hronková

ŠACHOVÉ KLÁNÍ V POSTOLOPRTECH

Ve čtvrtek dopoledne se v Postoloprtech utkali žáci základních i středních škol okresu Louny o postup do krajského kola v šachu. Naši školu reprezentovala dvě družstva, junioři v kategorii II. stupně ZŠ a středoškoláci. Naši junioři vybojovali postupové druhé místo za vítězným postoloprtským družstvem, středoškoláci skončili na třetím, nepostupovém místě.

Děkuji nejen za vzornou reprezentaci školy, ale zejména Honzovi Tóthovi za vedení šachového kroužku a organizaci obou družstev.

Miroslav Řebíček

Šachové klání v Postoloprtech

VELETRH VYSOKÝCH ŠKOL

18. listopadu proběhl již osmý ročník akce s názvem Veletrh vysokých škol. Celkem k nám zavítali zástupci 13 vysokých škol z Čech a i Moravy. Nechyběly naše spádové univerzity, zejména nejpočetněji zastoupená UJEP Ústí nad Labem nebo ZČU Plzeň či VŠ finanční a správní z Mostu. Široké zastoupení v podobě UK, ČZU, VŠE, VŠCHT a UJAK měla Praha. Dorazili i zástupci Moravy - UNOB Brno a MU Brno či VŠB - TU Ostrava, která představila své studijní středisko v Mostě. Z východních Čech vyslala své zástupce Univerzita Pardubice. Na akci kromě studentů gymnázia přišli i studenti ostatních žateckých a lounských středních škol.

Veletrh vysokých škol

TURNAJ V PIŠQVORKÁCH

Studenti žateckého gymnázia - Ludovít Froněk, Dinh Dinh Truong, Štěpán Henrych, Ráchel Pabiánová a Marek Zlatohlávek úspěšně reprezentovali školu v oblastním kole turnaje v pIšQvorkách v Podbořanech.

Webová zpráva pořadatele

OKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

Dne 6. 11. 2019 se v prostorách velké tělocvičny OA v Žatci konalo okresní kolo florbalového turnaje středních škol. Akce se zúčastnily 3 dívčí týmy a 7 chlapeckých týmů. Dívčí týmy hrály systémem každý s každým a chlapci byli nalosováni do 2 skupin.
V průběhu celého turnaje panovala v tělocvičně úžasná atmosféra, na které se podíleli fanoušci, kteří přišli své týmy podpořit.
Po vyrovnaném zápase náš dívčí tým bohužel prohrál na nájezdy s lounským gymnáziem. Skóre děvčata obrátila v zápase s OA Žatec, kde na nájezdy vyhrála.
Chlapci postoupili do finále ze skupiny z prvního místa a celkově první místo obhájili a postoupili do krajského kola.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.
Družstvo chlapců: Zelinka, Hanuš, Vápeník, Trykar, Hrádek, Dvorský, Šnobl, Kolář, Řimnáč a Ali. Družstvo dívek: Zajícová, Horníková, Bizíková, Ševčíková, Skuhrová, Lidická, Karasová, Dedinská, Rodová K. a L., Wiedová, Blailová, Lešková a Molnárová.

studentky třídy septimy

Okresní kolo ve florbalu

KRAJSKÉ KOLO LOGICKÉ OLYMPIÁDY

V pátek 1. listopadu se konalo krajské kolo logické olympiády v Ústí nad Labem. Hostitelem byla tentokrát PF UJEP, soutěžící se utkali ve svých kategoriích o postupová místa do celostátního kola. Naši školu reprezentovali Ondřej Tomášek ze septimy a Bára Belanová ze sexty. V dvoukolovém souboji se v kategorii C povedlo Báře zopakovat loňský výsledek a tak má naše gymnázium opět zástupce v celostátním kole. V doprovodné výtvarné soutěži bylo dílo naší reprezentantky v anonymním hlasování účastníků soutěže vybráno jako nejhezčí. Za vzornou reprezentaci školy oběma děkuji!

M. Řebíček

Krajské kolo Logické olympiády