Zpět na aktivity školy za školní rok 2019/2020

Aktivity školy v listopadu 2019/2020
OKRESNÍ FINÁLE V PŘEHAZOVANÉ

Po vyhraném městském přeboru v přehazované se žákyně sekundy – Botková L., Mynaříková M., Rajkovová Z., Rosová K., Řezáčová M., Stojanová H., Synková V., Šichová E., Tučková K. a Voříšková J. – zúčastnily okresního finále v Lounech.
Zde velice dobře reprezentovaly naši školu a všechny zápasy vyhrály poměrem 2 : 0 a dosáhly krásných 10 bodů a obsadily 1. místo.
Všem hráčkám děkujeme a blahopřejeme.

Jana Kubínová

Okresní finále v přehazované
Okresní finále v přehazovanéNÁVŠTĚVA VELVYSLANCE USA STEPHENA KINGA

Velvyslanec USA Stephen King navštívil ve čtvrtek 21. listopadu Žatec. Jeho návštěva souvisí s působením amerického učitele angličtiny Aldena Mohacsiho na dvou zdejších školách, na gymnáziu a obchodní akademii. Stephen King nejprve zavítal na obchodní akademii, kde se setkal se zástupci obou škol. Přítomni byli také starostka města Mgr. Zdeňka Hamouzová a místostarosta Ing. Radim Laibl. V příjemné atmosféře se mluvilo o městě Žatec, o školství v obou zemích, studentech, rodině pane velvyslance. Alden Mohacsi se podělil o své zkušenosti a dojmy z České republiky. Ze školy se všichni přesunuli do žateckého divadla, kde pan velvyslanec pronesl řeč. V ní mluvil o společných hodnotách, které sdílí obě země, o vzniku Československa a o budoucnosti obou zemí. Studenti měli možnost položit několik dotazů. Velvyslanec si prohlédl město a ochutnal i místní pivo.

Prezentace (.pdf) © Ľudmila HronkováŠACHOVÉ KLÁNÍ V POSTOLOPRTECH

Ve čtvrtek dopoledne se v Postoloprtech utkali žáci základních i středních škol okresu Louny o postup do krajského kola v šachu. Naši školu reprezentovala dvě družstva, junioři v kategorii II. stupně ZŠ a středoškoláci. Naši junioři vybojovali postupové druhé místo za vítězným postoloprtským družstvem, středoškoláci skončili na třetím, nepostupovém místě.

Děkuji nejen za vzornou reprezentaci školy, ale zejména Honzovi Tóthovi za vedení šachového kroužku a organizaci obou družstev.

Miroslav Řebíček

Šachové klání v Postoloprtech
Šachové klání v Postoloprtech
Šachové klání v Postoloprtech
Šachové klání v Postoloprtech
Šachové klání v PostoloprtechVELETRH VYSOKÝCH ŠKOL

18. listopadu proběhl již osmý ročník akce s názvem Veletrh vysokých škol. Celkem k nám zavítali zástupci 13 vysokých škol z Čech a i Moravy. Nechyběly naše spádové univerzity, zejména nejpočetněji zastoupená UJEP Ústí nad Labem nebo ZČU Plzeň či VŠ finanční a správní z Mostu. Široké zastoupení v podobě UK, ČZU, VŠE, VŠCHT a UJAK měla Praha. Dorazili i zástupci Moravy - UNOB Brno a MU Brno či VŠB - TU Ostrava, která představila své studijní středisko v Mostě. Z východních Čech vyslala své zástupce Univerzita Pardubice. Na akci kromě studentů gymnázia přišli i studenti ostatních žateckých a lounských středních škol.


Veletrh vysokých škol
Veletrh vysokých škol
Veletrh vysokých školTURNAJ V PIŠQVORKÁCH

Studenti žateckého gymnázia - Ludovít Froněk, Dinh Dinh Truong, Štěpán Henrych, Ráchel Pabiánová a Marek Zlatohlávek úspěšně reprezentovali školu v oblastním kole turnaje v pIšQvorkách v Podbořanech.

Webová zpráva pořadateleOKRESNÍ KOLO VE FLORBALU

Dne 6. 11. 2019 se v prostorách velké tělocvičny OA v Žatci konalo okresní kolo florbalového turnaje středních škol. Akce se zúčastnily 3 dívčí týmy a 7 chlapeckých týmů. Dívčí týmy hrály systémem každý s každým a chlapci byli nalosováni do 2 skupin.
V průběhu celého turnaje panovala v tělocvičně úžasná atmosféra, na které se podíleli fanoušci, kteří přišli své týmy podpořit.
Po vyrovnaném zápase náš dívčí tým bohužel prohrál na nájezdy s lounským gymnáziem. Skóre děvčata obrátila v zápase s OA Žatec, kde na nájezdy vyhrála.
Chlapci postoupili do finále ze skupiny z prvního místa a celkově první místo obhájili a postoupili do krajského kola.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.
Družstvo chlapců: Zelinka, Hanuš, Vápeník, Trykar, Hrádek, Dvorský, Šnobl, Kolář, Řimnáč a Ali. Družstvo dívek: Zajícová, Horníková, Bizíková, Ševčíková, Skuhrová, Lidická, Karasová, Dedinská, Rodová K. a L., Wiedová, Blailová, Lešková a Molnárová.

studentky třídy septimy

Okresní kolo ve florbalu
Okresní kolo ve florbalu
Okresní kolo ve florbaluKRAJSKÉ KOLO LOGICKÉ OLYMPIÁDY

V pátek 1. listopadu se konalo krajské kolo logické olympiády v Ústí nad Labem. Hostitelem byla tentokrát PF UJEP, soutěžící se utkali ve svých kategoriích o postupová místa do celostátního kola. Naši školu reprezentovali Ondřej Tomášek ze septimy a Bára Belanová ze sexty. V dvoukolovém souboji se v kategorii C povedlo Báře zopakovat loňský výsledek a tak má naše gymnázium opět zástupce v celostátním kole. V doprovodné výtvarné soutěži bylo dílo naší reprezentantky v anonymním hlasování účastníků soutěže vybráno jako nejhezčí. Za vzornou reprezentaci školy oběma děkuji!

M. Řebíček

Krajské kolo Logické olympiády
Krajské kolo Logické olympiády
Krajské kolo Logické olympiády


Zpět na začátek


Adresa školy:

Gymnázium Žatec
Studentská 1075
438 01 Žatec

Kontakt:

Tel.: 415 740 592
Email: info@gymnaziumzatec.cz
Adresa datové schránky: xmwtvsk

Školní email:

mail.gymnaziumzatec.cz
</> with by Filip Urban