Návrat do sekce projekty

Erasmus+ Vzdělaný pedagog – záruka kvalitního vzdělávání

Erasmus

Gymnázium Žatec se úspěšně zúčastnilo výběrového řízení programu ERASMUS+, který podporuje výuku jazyků a jazykovou rozmanitost a získalo finanční podporu Evropské unie.

Program ERASMUS+
Klíčová akce Vzdělávací mobilita jednotlivců
Akce Mobilita
Aktivita Mobilita pracovníků škol
Výzva 2019
Číslo projektu 2019-1-CZ01-KA101-060330
Název projektu Vzdělaný pedagog – záruka kvalitního vzdělávání
Začátek projektu 1. září 2019
Konec projektu 31. srpna 2021

Jednotlivé vzdělávací mobility se stanou součástí celoživotního vzdělávání našich učitelů. Během trvání projektu se vyučující budou díky finanční podpoře Evropské unie účastnit jazykově-metodologických a jazykových kurzů v šesti evropských zemích (Velká Británie, Irsko, Skotsko, Malta, Německo a Rakousko), kde se setkají s kolegy i z jiných zemí EU a ze světa.

Hlavním cílem projektu je průběžné zlepšování jazykových a metodologických kompetencí učitelů cizích jazyků. Učitelé budou nově získané poznatky a materiály využívat při své práci se studenty, a to jak v běžné výuce, tak i například při přípravě studentů na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky.

Kromě samotného profesního rozvoje učitelů je ambicí projektu také navázání nových mezinárodních kontaktů, výměna zkušeností se zahraničními pedagogy a porovnání vzdělávacích programů v českých školách s kurikuly v zahraničí.