Zpět na aktivity školy za školní rok 2017/2018

Aktivity školy v září 2017/2018

KRAJSKÉ FINÁLE VE VOLEJBALU

Děvčata Gymnázia Žatec (R. Došková, B. Karasová, L. Schovancová, A. Králová, N. Jančíková, A. Pechová, V. Radilová a P. Pařízková) si nadělila krásný dárek pod vánoční stromek. Dne 13. 12. 2017 se zúčastnila v Jirkově Krajského finále ve volejbalu kat. VI. B (roč. narození 2000 – 2003). Družstvo dívek zvítězilo 2 : 0 nad družstvy GY Děčín, Chomutov, Lovosice, Teplice a nad VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most a ziskem 15 bodů postupují do kvalifikace sk. A na Republikové finále, které se uskuteční v Praze 12. 1. 2018.

Všem dívkám blahopřejeme.

J. Kubínová

Krajské finále ve volejbalu

EXKURZE DO DRÁŽĎAN

Dne 12.12. 2017 jsme se vydali s paní profesorkou Kubínovou a Zajícovou na exkurzi do Drážďan. Po dvouhodinové cestě autobusem jsme navštívili galerii Zwinger. Poté nás paní průvodkyně dovedla do staré části města,kde se nacházely dobové trhy. Výlet jsme zakončili na hlavních trzích Altmarkt. Tímto děkujeme paním profesorkám za jejich organizaci zájezdu.

Ševčíková, Irová

EXKURZE DO DRÁŽĎAN

PŘEDVÁNOČNÍ PLES

V podvečer první adventní neděle 3. 12. 2017 se v tělocvičně gymnázia sešlo 38 tancechtivých nadšenců z kvarty, kvinty a 1. ročníku. Studenti se učili základní kroky společenských tanců (waltz, valčík, jive, cha-cha). Na konci dvouhodinového programu již všichni tančili správné kroky do správné hudby. „Ples“ byl natolik úspěšný, prosby studentů tak úpěnlivé, že se akce bude v lednu 2018 opakovat.

Kamila Kuffová

Předvánoční ples

FLORBALOVÉ KLÁNÍ V KADANI

V pátek 8.12.2017 jsme vyrazili hájit barvy našeho gymnázia do kadaňské sportovní haly, kde se uskutečnilo postupové kolo turnaje Florbal Challenge pro okresy Chomutov a Louny. Naši zástupci po bojovném výkonu obsadili hezké druhé místo, které ale bohužel není postupové.

Děkuji za vzornou reprezentaci školy všem hráčům! Miroslav Řebíček

Florbalové klání v Kadani

STŘEDOŠKOLSKÉ HRY ODBÍJENÁ

V úterý 5.12.2017 se uskutečnilo okresní kolo středoškolských her ve volejbalu za pramalé účasti dvou žateckých středních škol. Obchodní akademie a SZEŠ dala k dispozici tělocvičnu a v ní si systémem každý s každým zahrála dvě družstva chlapců a tři družstva dívek, když za gymnázium nastoupily dva týmy.

Mezi chlapci zvítězili zástupci pořádající školy, v dívčí kategorii potom družstvo A žateckého gymnázia. Škoda, že volejbal se stává postupně malým sportem s minimální základnou. Proto již zřejmě ostatní střední školy ani nepostavily družstva. Děkuji Jiřímu Karasovi za uspořádání akce a všem účastníkům za snahu o sportovní výkony.

PaedDr. Miroslav Řebíček - ředitel

Středoškolské hry odbíjená

MIKULÁŠSKÉ TESTOVÁNÍ S MENSOU

Pondělní podvečer byl na gymplu spojen se zjišťováním inteligence odvážných žáků, ale i veřejnosti. U veřejnosti, kde nejmladší účastnice byla pětiletá a nejstarší účastník prohlásil při otázce na věk, že je Krakonoš, ale podezříváme samotného Mikuláše, že se šel podívat na mentální úroveň naší školy. I pokus zachytit jej fotoaparátem se zcela nezdařil.

Děkuji Lucii Měchurové za perfektní organizaci testování.

PaedDr. Miroslav Řebíček

Mikulášské testování s Mensou

NÁBOJ JUNIOR

Náboj Junior je mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně ZŠ. Naší školu reprezentovali studenti kvarty.

Letos se akce konala 24. listopadu na 15 místech celé republiky. Naše dvě družstva soutěžila v Ústí nad Labem, kde bylo přihlášeno 30 týmů. Celá soutěž trvala 120 minut, během nichž se týmy snažili vyřešit co nejvíce příkladů. Samotné klání začalo v 10 hodin dopoledne. Organizátoři měli pro jednotlivé týmy připraveno celkem 42 úloh, jejichž náročnost se postupně zvyšovala. Na začátku soutěže obdržel každý tým zadání šesti příkladů. Jakmile tým dospěl u některého z nich ke správnému, většinou číselnému výsledku, dostal zadání dalšího příkladu.

Hodnocení je jednoduché - kdo vyřeší v daném časovém limitu nejvíce příkladů, vyhrává. Soutěžní atmosféru umocňuje tabule s průběžným pořadím jednotlivých týmů.

Naši žáci byli velmi úspěšní, pohybovali se v průběhu téměř celé soutěže na předních příčkách. Nakonec se ziskem 23 bodů v případě týmu A a 18 bodů u týmu B, obsadili 5. respektive 12. příčku.

Tým A tvořili: Barbora Belanová, Tomáš Hrdina, Magdalena Kuffová, Matěj Sulík

Tým B bojovali: Adéla Bartošková, Filip Geissel, Matěj Hrádek, Karolína Nováková

Všem zúčastněným studentům patří velká gratulace za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Alena Zimmermannová

Náboj Junior