Zpět na aktivity školy za školní rok 2019/2020

Aktivity školy v prosinci 2019/2020

EXKURZE DO DRÁŽĎAN

V úterý 17. prosince 2019 se třídy kvinta, 1. ročník a sexta zúčastnily tradiční předvánoční exkurze do Drážďan. Jako první nás čekala návštěva Zwingeru. Hlavní budova Galerie starých mistrů v současné době bohužel prochází rekonstrukcí a pro návštěvníky jsou zpřístupněny pouze tři místnosti, ve kterých jsou soustředěny ty nejvýznamnější obrazy. Zvolili jsme tedy také prohlídku matematicko-fyzikálního pavilonu a expozice věnované porcelánu.
Poté jsme se přes historický trh Stallhof a okolo známého kostela Frauenkirche přesunuli na náměstí Altmarkt, kde jsme navštívili trh Striezelmarkt. Na vánočním trhu s téměř šestisetletou tradicí jsme ochutnali tradiční německou klobásu Bratwurst, punč a další vánoční dobroty.

Filip Geissel, Matěj Sulík

Exkurze do Drážďan

OKRESNÍ KOLO VE VOLEJBALU CHLAPCŮ A DÍVEK V. KATEGORIE

Dne 4. 12. 2019 se uskutečnilo ve velké tělocvičně OA Žatec okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek V. kategorie.
Děvčata naší školy bez ztráty setu obsadila 1. místo a postupují do krajského kola – Rodová K., Rodová L., Wiedová J., Radilová V., Pechová A., Jančíková N., Henlínová K., Janoušková V., Jarošová I., Jamborová N. a Dolejšová B. Chlapci po velkém boji obsadili 2. místo – Šnobl J., Bárta M., Hanuš M., Henrych Š., Ali D., Jaroš M., Vápeník J. a Kolář M.
Všem blahopřejeme za vzornou reprezentaci školy.

Jana Kubínová

Okresní kolo ve volejbalu