Zpět na aktivity školy aktuálního školního roku

Aktivity školy v říjnu 2018/2019

Vydařené oslavy

Gymnázium na dva dny otočilo kolo dějin. Budovu gymnázia v době oslav 100. výročí vzniku ČSR naplnily postavy dam, pánů i mládeže z časů první republiky. Uniformovaný školník hlídal vstup do budovy, aula se proměnila v prvorepublikovou kavárnu a řada učeben změnila svůj původní účel – tu jste se ocitli v maskérně slavných komiků V + W, tam jste se octli v tančírně, prostě škola k nepoznání. Hostina ze sladkostí, které napekly maminky, babičky ale i sami účastníci oslav, prohýbala stoly improvizované kavárny po celé dva dny. Bylo to skvělé a těším se na adventní jarmark v prosinci u Majáku.
Pracovitým organizátorům, rodinným příslušníkům našich žáků a žactvu naší školy patří můj obdiv a poděkování!

M. Řebíček

Záznam Regionální televize OK PLUS Žatec - Oslavy státnosti na žateckém Gymnáziu

Oslava výročí Oslava výročí Oslava výročí Oslava výročí

Pozvánka na oslavu 100. výročí založení republiky

© Kristina Martínková, 3. ročník

Pozvánka na oslavu 100. výročí

Exkurze - Vyšehrad, Národní divadlo

Ve středu 3. 10. se naše třída septima spolu se 4. ročníkem vydala na exkurzi zahájenou na pražském Vyšehradě, odkud jsme se posléze přesunuli do budovy Národního divadla. Spolu s paní profesorkou M. Botkovou a K. Kuffovou nás památnými místy provázela paní Theuerová, která nám již před příjezdem do Prahy začala přednášet o historii i bájích vztahujícím se právě k Vyšehradu. Prošli jsme parkem, pozastavili se na skvostných vyhlídkách a vyšehradskou část naší exkurze jsme zakončili na hřbitově, kde jsme měli možnost vidět hroby velkých českých jmen, jako např. J. Nerudy, B. Němcové, B. Smetany a jiných velikánů. Následovala poměrně podrobná, a tedy i poměrně dlouhá prohlídka Národního divadla. Prošli jsme doslova základy budovy, hledištěm, první i druhou galerií, a dokonce nám bylo umožněno vstoupit na verandu, která nám předala další nádherný výhled na Vltavu a Hradčany. Díky velice příjemnému a dostatečně zábavnému průvodnímu slovu jsme se dozvěděli mnoho nového a snad nikomu nemohla hodina v Národním divadle připadat nekonečná a zdlouhavá. V průběhu odpoledne jsme se vrátili zpět do Žatce, osvěženi a obohaceni českou historií.

Rachel Pabianová, septima.

Exkurze - Vyšehrad, Národní divadlo

Vzpomínka na Pepi Bicana

Dne 2. 10. 2018 proběhl na stadionu Mládí školní fotbalový turnaj žáků Gymnázia Žatec organizovaný při příležitosti oslav 100. výročí samostatnosti ČSR jako vzpomínka na fotbalového kouzelníka předválečné a meziválečné éry české kopané Josefa Bicana.
Turnaj, kterého se zúčastnilo deset chlapeckých šestičlenných družstev našeho gymnázia, byl nejprve rozehrán ve dvou skupinách systémem každý s každým. Dále ze skupin postoupily čtyři nejlepší kolektivy, které se v závěrečných bojích utkaly o konečné vítězství v turnaji. Ze souboje o třetí místo mezi chlapci kvarty a septimy vyšel vítězně kolektiv fotbalistů septimy. Celkovým vítězem celého vzpomínkového sportovního zápolení se stala sestava chlapců ze třetího ročníku, kteří ve finálové bitvě porazili soupeře z oktávy.
Dík za zdárný průběh celého sportovního klání patří organizátorům turnaje z druhého ročníku a všem, kteří se zápalem a nadšením zúčastnili tohoto sportovního zápolení.

Vzpomínka na Pepi Bicana