Zpět na aktivity školy aktuálního školního roku

Aktivity školy v únoru 2018/2019

Stážisté z celého světa - EDISON projekt

Minulý týden (25.2.-1.3.2019) se naše škola účastnila skvělého mezinárodního projektu, který měl za úkol vzdělávat studenty středních škol po celé České republice. Náplní projektu EDISON bylo najít cizince ze všech koutů světa, kteří mají chuť prezentovat svojí zemi a poslat je do českých škol. Tímto způsobem dobrovolníci pomocí svých prezentací, her a představování tradičních pokrmů, krojů a zvyklostí seznamovali studenty s kulturou svého státu. Celé prezentování se odehrávalo v angličtině, tím si studenti také vyzkoušeli aktivně použít cizí jazyk v praxi.

Do naší školy přijeli stážisté z Gruzie, Brazílie, Indie, Indonésie, Malajsie, Keni a Kyrgyzstánu. Každé dopoledne měli své přednášky v jednotlivých třídách a po obědě jim škola přichystala doprovodný program. To například výlet na Halži, kde někteří z nich poprvé viděli sníh nebo návštěvu žateckého pivovaru a muzea chmele. Na večer se stážisté vrátili do svých hostitelských rodin.

Cizinci si naši školu velmi chválili. Podle jejich slov se jim líbil přátelský přístup a zájem studentů, ale také doprovodný program.

Mezi studenty z hostitelských rodin a stážisty vznikla nečekaně silná přátelství a celý týden spolu všichni trávili každou chvilku jejich volného času. Pro všechny to byla skvělá nová zkušenost a tímto děkujeme paní profesorce Kafkové, paní profesorce Vlčkové a celé naší škole za tuto příležitost.

Barbora Dolejšová, sexta

Prezentace průběhu projektu Edison na žateckém gymnáziu © Ľudmila Hronková

Stážisté z celého světa - EDISON projekt

LVK Alpy 2019 - slunce a prašan

V neděli 3.2.2019 jsme vyjížděli ze Žatce ve sněhové kalamitě, která jako mávnutím kouzelného proutku skončila před opuštěním České republiky. Do Iselsbergu (Korutany), kde jsme byli ubytováni, jsme ale již dojeli s hvězdnatým nebem nad hlavami. V tomto duchu se odehrál celý lyžařský výcvik - za nádherného počasí s vydatnými zásobami čerstvého prachového sněhu na všech sjezdovkách. Pro výcvik jsme využili střediska Zettersfeld, Sillian, Matrei - Kals, třešničkou na pomyslném dortu byl ledovcový areál Mölltal. Celý zájezd se uskutečnil za ideálních podmínek, které trvaly až do odjezdu ve čtvrtek 7.2.2019. Za skvělou péči děkujeme týmu CK Guide.

Miroslav Řebíček

LVK Alpy 2019 - slunce a prašan