Zpět na aktivity školy za školní rok 2019/2020

Aktivity školy v září 2019/2020

ATLETICKÝ POHÁR

Dne 25. 9. 2019 proběhlo v mosteckých Velebudicích okresní kolo atletického poháru. Tohoto sportovního klání středních škol, který byl již poněkolikáté organizován jako sdružený přebor okresu Louny a Most, se zúčastnilo také dívčí a chlapecké družstvo naší školy. V konkurenci škol obou výše zmiňovaných okresů oba naše kolektivy obstály se ctí.
Družstvo dívek ve složení: Hraničková, Jančíková, Lidická, Minaříková, Nesnídalová, Ondříčková, Pabiánová, Skuhrová, Šusterová, Urbánková a Vlčková skončilo na druhém místě za děvčaty lounského gymnázia a náš chlapecký kolektiv ve složení: Ali, Brdička, Dvorský, Khol, Novák, Ha, Hanuš, Hrdina, Mach, Makarius, Ruszo, a Truong dosáhl na bronzové medaile.
Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jana Kubínová, Pavel Baroch

Atletický pohár

PŘEBOR MĚSTA ŽATCE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Dne 18.9. se konal pro žáky základních škol - /III. kategorie – prima,sekunda a IV. kategorie – tercie, kvarta/ jako každým rokem Přebor města Žatce v přespolním běhu. Děvčata běhala 1,5 km a chlapci 2 km v krásném prostředí u řeky Ohře.
Naše škola nominovala žáky primy a sekundy, kteří se umístili na pěkném 2. místě a postupují do okresního kola.
Za dívky našeho gymnázia bojovala děvčata z tercie a kvarty a toto družstvo se umístilo na 3. místě.
Všem účastníkům děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Za předmětovou komisi tělesné výchovy
Dagmar Vlčková

Přespolní běh

DEN OCHRANY OBYVATELSTVA

Pátek třináctého je již z povahy věci příhodným dnem pro vytržení z běžného školního rytmu. A tak jsme od deseti hodin přivítali ve škole příslušníky armády, hasičského sboru, městské policie, záchranáře. Všichni seznamovali žáky s problematikou, kterou se zabývají, první pomoc v podání žateckých záchranářů, stejně jako ukázky vybavení vojáků z brigády rychlého nasazení zaujaly všechny zúčastněné. A když začalo v přízemí školy hořet, viděli všichni gympláci jak pracují profesionální hasiči. Požár byl na štěstí jen simulovaný, jednalo se o „ostré“ cvičení žateckých profíků z HZS.
Všem, kteří nám pomohli zajistit proškolení v řešení mimořádných situací, náleží veliké poděkování, stejně jako všem učitelům, kteří připravili svoji část programu také na jedničku.

Miroslav Řebíček

Prezentace průběhu © Ľudmila Hronková

ADAPTAČNÍ KURZ

Na začátku školního roku proběhl již tradiční adaptační kurz pro primu, 1. ročník a kvintu v areálu rakovnického Cafexu. Na účastníky čekala nálož aktivit v podobě seznamovacích her, týmového soutěžení, ledolamek, sportovních aktivit či návštěvy kukuřičného bludiště. Nechyběla ani část věnovaná kariérovému poradenství a motivaci ke studiu. Pomyslnou třešinku na dortu představovala stezka odvahy, kterou si pro primu a prváky připravila již zkušená a znalá kvinta. Na závěr došlo i na vyhlašování vítězů ankety v kategoriích bavič, velké srdce, vlk samotář, sympaťák a sympaťačka, tajemný / tajemná či velký úsměv.
Doufáme, že si téměř třídenní pobyt všichni užili, vzájemně se poznali nebo utužili již existující vztahy a do nového školního roku vykročí s radostí a elánem.

za organizační tým M. Botková

Adaptační kurz 2019 Rakovník