Adaptační pobyt

15. září, po čtyřech vyučovacích hodinách, se prima, kvinta a 1.ročník se svými třídními učiteli vydali tradičně na adaptační kurz do komplexu CAFEX do Rakovníku.

Po příjezdu na místo a následném rozdělení pokojů se všechny třídy zapojily do seznamovacích her, které první den obstarával pan profesor Harajda. Stejně tak, jako se třídy seznamovaly společně, tak se samozřejmě poznávali žáci i mezi sebou ve třídách a také se svými třídními učiteli. Tomuto byl převážně věnován 2. den pobytu. Mimo to se ale program přemístil i na nedaleký minigolf, který bohužel kvintě s 1. ročníkem překazil déšť, tak měli alespoň třídy čas na samostatné seznamování. Večer zakončila stezka odvahy, kterou pro ostatní připravovali kvintáni. Ta se prý nakonec vyvedla dobře, a nakonec si kvintáni vysloužili potlesk.

Po večeři toho dne vládla CAFEXU hudba a společně si vyšší ročníky užívaly pozdní hodiny až do večerky. Poslední dopoledne se jen dodělávaly poslední aktivity a předávaly se certifikáty účasti na adaptačním kurzu.

Ze strany učitelů se prý adaptační kurz vydařil velice dobře a splnil svůj účel. A studenti jako nejlepší zážitky považují právě večerní party, stezku odvahy a bowling, který mohli všichni účastnění během volného času, společně s kulečníkem, hrát.

Adéla Maršíčková

Více fotek naleznete ZDE