Biologická olympiáda – kategorie B a A

Dne 6.3. 2023 proběhla biologická olympiáda pro kategorie B (1.ročník, kvinta, 2.ročník, sexta) a A (3.ročník, septima, 4.ročník, oktáva). Zúčastnilo se celkem 19 studentů (5 v kategorii A, 14 v kategorii B). Splnění všech částí (poznávání organismů, testu a laboratorních úkolů) bylo časově velmi náročné. Někteří odcházeli až po 3 hodinách práce. Proto nejen jim, ale všem zúčastněným patří veliká pochvala za výdrž a snahu.
Do krajského kola v kategorii B se probojovaly studentky Julie Kyloušková z kvinty (1.místo) a Adéla Poustecká ze sexty (2.místo). Krásné třetí místo obsadila Klára Rosová z kvinty. V kategorii A do krajského kola postoupili ze septimy Kateřina Vrábíková (1.místo) a Vít Nachlinger (2.místo). Na třetím místě se umístil Lukáš Kuna ze septimy.
Ještě jednou všem studentům děkujeme za důstojné plnění náročných úkolů a postupujícím držíme palce v úspěšnou reprezentaci naší školy.