Cyklistický kurz 2022 – pokyny

Termín:

30.5.- 3.6. 2022

Odjezd:

pondělí 30.5.2022 v 9,00h od školy (příjezd tamtéž v pátek 3.6.2022 kolem 13.00h)

Sraz :

v 8.40 h

nakládání kol, zavazadel, pytel se sportovním vybavením z kabinetu tv  – chlapci sxt.

Místo:

camp BORNÝ, Máchovo jezero  (www.campborny.cz) tel.777 101 090

Vedoucí kurzu:

Mgr. Pavel Baroch

Mater.zabezpečení:

doprava   – zajistí soukromý dopravce Danko – 2přesuny osob/ kol

ubytování – 2-4 lůžkové bungalovy se sociálním zařízením, odpovídající podmínkám stk,

doporučuji deku, či slabý spacák ke stávajícím lůžkovinám, případné sušení   oblečení v jídelně

stravování – plná penze / začínáme obědem, končíme snídaní

změny ve stravě-vegetariánská, dietní aj.p.Baroch/

Obsah:

Náplní kurzu bude převážně cykloturistika, sportovní a zábavné soutěže, závod v triatlonu. Obsah kurzu doplní teoretická a praktická témata k dané formě turistiky, doporučená výstroj, péče o výzbroj, aplikace ekologických pravidel pro pobyt v přírodě, orientace v terénu, topografické znalosti. Kulturně poznávací činností je návštěva Doks, hradu Bezděz a Houska.  Studenti budou dle výkonnosti rozděleni do družstev, v kterých bude konkrétní denní program organizován jednotlivými vedoucími družstev. Vše upřesní denní rozkazy.

V kempu je k dispozici hřiště na  beach volejbal, plavání v závislosti na počasí.

Doporučený seznam věcí:

oblečení – cyklooblečení, varianta chladnějšího počasí, bunda – šust‘áková, soft-shell,

či hybridní materiál, ideální thermo prádlo – cibulový princip oblékání, sport.obuv, sportovní souprava, triko dl./kr., krat‘asy, teplé ponožky, oblečení na spaní, spodní prádlo, přezuvky,

pláštěnka, plavky,

hygiena – toaletní potřeby, ručník, krém na opalování

ostatní – léky – pokud trvale užíváte, baterka, šití, kapesníky, psací potřeby, batůžek na kolo, sluneční brýle, hudební nástroj, osobní mini lékárna na drobná poranění včetně obvazu

důležité: náhradní duše na kolo odpovídající velikosti, lepení, doporučení – přepravní deka

telefon, průkaz pojištěnce, OP, kapesné

podepsaný formulář řád stk/bezinfekčnost odevzdat u busu

Finanční zajištění:

náklady 2.420,- Kč/osoba – ubytování, PP, doprava osoba/kolo

(příspěvek SRPŠ 5.000 Kč bude použit na dopravu, ceny)