Cykloturistický kurz

Ve dnech 20. 9. – 24. 9. 2021 se studenti a studentky ze septimy a 3. ročníku zúčastnili cyklistického kurzu. Ubytováni byli v campu Borný u Máchova jezera, odkud každé ráno vyjížděli vstříc krásám Libereckého kraje. Postupně navštívili město Ralsko, hrad Bezděz, Housku a obec Doksy. Každý den tak urazili okolo 30 kilometrů.

V odpoledních hodinách probíhaly sportovní soutěže. Ve středu se kupříkladu pořádal orientační běh, který vítězná dvojice zvládla za pouhých 41 minut. Na druhé straně pár, který obsadil poslední příčku, do cíle dorazil až po 3 hodinách.

Více fotek naleznete ZDE

Na čtvrteční dopoledne byl naplánován triatlon, v němž měli soutěžící poměřit své síly v běhu, jízdě na kole a plavání. Kvůli chladnému počasí ale musela být poslední zmiňovaná disciplína vyškrtnuta a nahrazena ještě jedním kolečkem běhu.

Na vítěze jednotlivých soutěží pak čekala i sladká odměna.

Věříme, že si účastníci kurz užili a odnesli si mnoho krásných vzpomínek.