Erasmus+

Gymnázium Žatec je zapojeno do mezinárodního projektu ERASMUS+ s názvem „Nachhaltigkeit als Standortfaktor – Erziehung zu nachhaltigem Handeln“ (My a udržitelný rozvoj – Mysli globálně, jednej lokálně), do kterého jsou zapojeny kromě naší školy také gymnázia Wesermünde Bremerhafen v Německu, Agrupamento de Escolas de Sao Joao da Talha v Portugalsku a Väinö Linnan Iukio Urjala ve Finsku, koordinátorem je pak německá škola.

Cílem projektu je vést žáky k pochopení globální dimenze lokálního jednání tak, aby byli schopni kriticky posuzovat své vlastní chování. Dalším z cílů je výchova k zodpovědnosti za vlastní životní prostor. V projektu je kladen důraz na rozvoj empatie, schopnost dorozumět se v mateřském a cizím jazyce a v neposlední řadě také na porozumění kulturním odlišnostem a podporu neformálního vzdělávání žáků a učitelů.

Věříme, že projekt se stane významným doplňkem vzdělávací nabídky naší školy žákům a učitelům v příštím dvouletém období.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROJEKTU

Název projektu: My a udržitelný rozvoj – Mysli globálně, jednej lokálně
Nachhaltigkeit als Standortfaktor – Erziehung zu nachhaltigem Handeln
Začátek projektu: 1. 11. 2019