Florbalový turnaj – 10. a 11. 11. 2021

Ve dnech 10.11 a 11. 11. 2021 se konal přebor města Žatce ve florbalu. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Ve středu 10.11. se utkali mladší žáci (kat. III) z primy a sekundy s dalšími třemi tými žateckých základních škol (ZŠ 28. října, ZŠ Petra Bezruče, ZŠ Jižní) a vybojovali nádherné 1. místo a vysloužili si tím postup do dalšího kola přeboru. V závěrečném zápasu o 1. a 2. místo, kdy jsme po 2×7 minutách remízovali 1:1 rozhodlo o vítězství až prodloužení a náš tým po 3 minutách vyhrál 2:1 nad ZŠ 28.října. Moc gratulujeme! Ve čtvrtek 11.11. pak nastoupila Kategorie IV starších žáku tercie a kvarty s cílem a velkou motivací také vyhrát.

Tentokrát soutěžilo týmů celkem 6 a naši soupeři byli velmi vyrovnaní. Po první jednoznačné výhře 4:0 jsme dvakrát remízovali, pak bohužel jednou prohráli a v posledním zápasu s nejtěžším a vítězným družstvem ze školy Komenského alej kluci v poslední minutě dorovnali na 1:1. Utkání se při remízách z nedostatku času neprodlužovala. Zápasy se bodovaly: výhra=3 body, remíza=1 bod, prohra=0 bodů. Snažili jsme se a bojovali do poslední minuty a se ziskem 6 bodů skončili na krásném 4. místě.