Gymnázium Žatec pomáhá útulku Jimlín

JAK VYPADÁ PRÁCE V ÚTULKU? A JAK MŮŽEME ÚTULKU POMOCI?

Žatec 16. února 2023 – Studenti Gymnázia Žatec, v rámci projektu o dobrovolnictví, v průběhu školního roku 2022/23 pomáhají s údržbou a péčí zvířat v útulku Jimlín. Cílem jejich projektu je informovat veřejnost o potřebách útulku, jako je např. vytápění, protože v souvislosti s energetickou krizí a inflací se většina útulků potýká s financováním svých provozních nákladů. Útulek Jimlín dosud topil elektřinou, avšak z finančních důvodů byli nuceni přejít na tuhá paliva, dřevo.

Tématem tiskové konference byla naše dosavadní činnost v útulku a seznámení veřejnosti s nejnutnějšími potřebami. Aktuálním největším problémem je nedostatek topných paliv, na které musel útulek, po zvýšení cen elektřiny, přejít. To s sebou přináší další povinnosti, jako je štípaní dřeva, se kterým také pomáháme. Děkujeme všem, kteří přispěli při sbírce na studentských trzích Maják 2022. Do útulku jezdíme pravidelně vypomáhat a podílíme se na pracích jako je: uklízení, venčení psů a další práce spojené s chodem útulku. Tím je například i úklid. V útulku se zvířata nacházejí v čistém prostředí, a proto je potřeba pravidelný úklid kotců, dezinfekce nebo praní všech deček, polštářů a plyšových hraček. Měli jsme možnost vyzkoušet si krmení psů a koček. Pro každého je krmení jiné. Jídlo se jim obohacuje o různé vitamínové pasty, vlákninu, nebo léky. Chtěli bychom útulku Jimlín poděkovat za vřelé přijetí a zejména paní Ivetě Danišové, která nám útulek představila a celou dobu nám s projektem pomáhá. Dále vyzíváme všechny čtenáře této zprávy, aby podpořili útulek na transparentní účet číslo 212683421/0600.

„V útulku je vždy co dělat. Práce je tu hodně a každá pomoc se hodí.“ Iveta Danišová (zaměstnankyně útulku).

Martin Svoboda (redaktor skupiny)

Email: utulek.jimlin@centrum.cz

Telefon útulku: 604/45 12 58