Zpět na aktivity školy za školní rok 2017/2018

Aktivity školy v březnu 2017/2018

ZAJÍMAVÁ BESEDA V AULE GYMNÁZIA

Ve středu 28.3.2018 se setkal pan velvyslanec Daniel Meron se žáky vyšších ročníků žateckého gymnázia. Po představení Izraele a svého rodného města Jeruzaléma pan velvyslanec připomněl vynikající vztahy mezi ČR a Izraelem, zmínil přínos prezidenta Masaryka i prezidenta Václava Havla pro česko-izraelské vztahy.

V otevřené besedě se naši žáci ptali na mezinárodní situaci. V otázkách a odpovědích byly probrány česko-izraelské vztahy, možnosti studia i práce v obou zemích, vztahy Izraele a Palestiny i žhavé téma vztahů k Rusku. Odpovědi byly velmi přesné a postihující reálné mezinárodní vztahy. Pan velvyslanec na závěr naše žáky pochválil za příjemnou atmosféru, množství otázek a vynikající znalosti angličtiny. Celé setkání se totiž odehrálo v angličtině.

Děkujeme za návštěvu a podnět k poznávání moderního Izraele!

Miroslav Řebíček

Zajímavá beseda v aule gymnázia

KRAJSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V NĚMECKÉM JAZYCE

1. března 2018 změřili své síly nejlepší němčináři Ústeckého kraje.

Barvy naší školy hájil student kvarty Matěj Sulík a obsadil výborné druhé místo.

Gratulujeme!

Mgr. Jindřiška Víznerová