Zpět na aktivity školy za školní rok 2017/2018

Aktivity školy v květnu 2017/2018


Kolik zemí znáš…

Kolik zemí znáš…
tolikrát jsi člověkem. Volnou parafrází známé věty uvádím článek, který je poděkováním i výzvou zároveň. V tomto školním roce patřila mezi žáky našeho gymnázia i studentka z Thajska, kterou jsme běžně oslovovali Mia. Žatecké gymnázium si vybrala k ročnímu studijnímu pobytu a její přítomnost u nás byla zpestřením a obohacením života školy. V následujícím školním roce 2018/2019 se opět na naši školu usmálo štěstí a řady žáků rozšíří další stipendista, tentokrát z USA. Mezikulturní výměny organizuje společnost AFS, která nejen nabízí možnosti pro studium cizinců u nás, ale nabízí i opačné programy umožňující českým středoškolákům vyjet do zemí po celém světě.

Kdybyste chtěli i Vy zkusit na rok přijmout do rodiny středoškoláka ze zahraničí, stačí se ozvat e-mailem či telefonicky vedení školy. Hostitelské rodiny jsou totiž nejdůležitějším článkem pro realizaci tohoto typu pobytů.

Miroslav Řebíček
ředitel školy


Maturanti 1958 na místě činu

V sobotu 26. května dopoledne se před gymnáziem sešli absolventi z maturitních tříd roku 1958. Zavzpomínali společně na učitele, spolužáky, na místo v lavici, kde seděli . V aule jsme si popovídali o zážitcích spojených s gymnaziálními léty, ale i o životních cestách, po nichž kráčeli. Byl to krásný emotivní zážitek, umocněný skutečností, že gymnázium má stále jako vzdělávací cesta pro budoucí inteligenci smysl.

Díky za Vaše vzpomínky!

Miroslav Řebíček

Maturanti 1958 na místě činu

Hodnocení kombinovaného sportovního kurzu – Chorvatsko ( Biograd na Moru ) 10. - 18. 5. 2018

Ve spolupráci s agenturou Active guide, s níž spolupracujeme již několik let, jsme strávili opět několikadenní pobyt v kempu Soline v Biogradu na Moru, kde probíhal program výuky jízdy na kajaku a surfu doprovázený team buildingem. I letošní nabídka byla rozšířena o možnost cykloturistiky po překrásných scenériích přímořské krajiny. Celodenní relaxační výlet lodí po okolních ostrovech s ochutnávkou místní kuchyně, byl již ověřený bonus, oceněný všemi účastníky, stejně jako lezení a trekking v národním parku Paclanica.

Varianta bydlení v poměrně zánovních mobilhomech se sociálním zařízením a vlastní stravou, je optimálním řešením přímořského pobytu, jenž je vedle nabízeného programu značnou měrou ovlivňován počasím, které naštěstí umožnilo naplnit program cele, takže frekventanti získali mnoho nových poznatků, prožitků, jež je nepochybně budou provázet a ovlivňovat i v letech budoucích.

Za aktivní přístup a velice příjemný kurz patří poděkování všem frekventantům, instruktorům a mým kolegům.

J Balon, vedoucí kurzu

Hodnocení  kombinovaného sportovního kurzu  –  Chorvatsko
Hodnocení  kombinovaného sportovního kurzu  –  Chorvatsko
Hodnocení  kombinovaného sportovního kurzu  –  Chorvatsko
Zpět na začátek

Adresa školy:

Gymnázium Žatec
Studentská 1075
438 01 Žatec

Kontakt:

Tel.: 415 740 592
Email: info@gymnaziumzatec.cz
Adresa datové schránky: xmwtvsk

Školní email:

outlook.office365.com

Profil zadavatele:

tenderarena.cz
</> with by Filip Urban