Zpět na aktivity školy za školní rok 2018/2019

Aktivity školy v září 2018/2019

VÝSLEDKY NAŠICH SPORTOVCŮ V PŘESPOLNÍM BĚHU

V úterý 25. 9. 2018 se konalo oblastní kolo v přespolním běhu tradičně v okolí řeky Ohře, kde se naši žáci zúčastnili v kategoriích: III. mladší žákyně, žáci a v kategoriích IV. starší žákyně a žáci.
V silné konkurenci základních škol vybojovali naši sportovci 3 krát 3. místo a nejmladší žákyně dosáhly nejlepšího výsledku – krásné druhé postupové místo. Za zmínku jistě stojí i pěkné umístění v jednotlivcích, kde například Halvátová Simona byla první ve své kategorii a hned za ní se umístila další naše studentka Vrábíková Kateřina. Další první místo získal Kristian Balon a soutěž mladších dívek vyhrála také naše studentka Zárubová Ester.
V pátek 5. 10. proběhlo pokračování - Okresní kolo v přespolním běhu v Zámeckém parku Krásného Dvora, kam postoupilo družstvo mladších žákyň a dále zde startovalo družstvo dívek a chlapců v kategorii V. - středních škol.
Překrásný podzimní den, malebné místo a výborné sportovní výkony všech účastníků, kteří zastupovali naší školu. Celkově jsme získali ve III. kategorii děvčat 3. místo, v V. kategorii děvčat 2. místo a v V. kategorii chlapců 3. místo.
Poděkování všem běžcům.

Za kabinet TEV – Dagmar Vlčková, Jan Balon

Přespolní běh
Přespolní běh
Přespolní běh
Přespolní běh
Přespolní běh
Přespolní běhANGLIE, HASTINGS

Been there, loved it
V posledním zářijovém týdnu se vydali studenti Gymnázia Žatec na poznávací a jazykový výlet do anglického přímořského městečka Hastings. Plni očekávání jsme vyrazili v sobotu 22.9. odpoledne směr Calais. Anglie nás přivítala svým typickým deštivým počasím. Vybaveni deštníky a pláštěnkami, unaveni po dlouhé cestě, jsme začali poznávat Londýn. Naše cesta začala lanovkou, ale nepřízeň počasí nám neumožnila kochat se pohledem na Londýn z výšky. Následovala londýnská muzea, kde si studenti prohlédli historické a přírodovědné sbírky, poté naše putování směřovalo k Tower Bridge. Ve večerních hodinách jsme se přemístili z Londýna do Hastings, kde si studenty vyzvedli jejich hostitelské rodiny. Druhý, třetí a čtvrtý den strávili žáci dopoledne výukou v jazykové škole. Po výuce měli možnost poznat město Hastings. Město, které všechny okouzlilo – nádhernou nekonečnou oblázkovou pláží, nově postaveným molem, lázeňskou atmosférou, anglickou architekturou. Fotoaparáty a mobilní telefony nezahálely. Ale nejen Hastings nám učaroval. Neméně krásný byl Brighton – s působivým molem, královským pavilonem, architekturou. Usoudili jsme, že hezčí místa již navštívit nemůžeme – byl to omyl. Čtvrtý den nás čekal Leeds Castle – jeden z nejkrásnějších hradů. Obklopen nádherným parkem, jezírky s vodním ptactvem, to vše ještě umocňovalo. Studenti vyzkoušeli zdejší labyrint, někteří i několikrát za sebou. Poslední den, loučení s hostitelskými rodinami, vyrážíme brzy ráno do Londýna. Počasí nám přeje, svítí slunce, teplota je příjemná. Naše cesta začíná u London Eye. Studenti jsou uchváceni, všichni si užívají těch několik minut pohledu z výšky na anglickou metropoli. Pokračujeme k Trafalgarskému náměstí, vidíme Buckinghamský palác a na Piccadilly Circus naše cesta končí. Ještě něco nakoupit, najíst se a výlet se chýlí k závěru. Jsme unavení, ale nadšení a spokojení. Výlet se vydařil, studenti, tak měli možnost nejen poznat zajímavá místa této krásné země, ale také se seznámit se životem v anglických rodinách, aby tak zjistili, že studium jazyka má smysl. Věříme, že příští rok vyrazíme znovu.

V. Klímová

Anglie, Hastings
Anglie, Hastings
Anglie, Hastings
Anglie, Hastings
Anglie, Hastings
Anglie, HastingsSTŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR V LEHKÉ ATLETICE

Dne 18. 9. 2018 se atletická družstva dívek a chlapců našeho gymnázia zúčasnila okresního kola Středoškolského atletického poháru, který byl v letošním školním roce nově organizován Českým atletickým svazem ve Velebudicích. Soutěž proběhla jako sdružený přebor středních škol lounského a mosteckého okresu. Naši mladí atleti a atletky se v konkurenci soupeřů středních škol obou okresů neztratili a v rámci okresu Louny v dívčí kategorii obsadili druhé a v chlapecké třetí místo.
Dík za vzornou reprezentaci školy patří všem zúčastněným.

P. Baroch

Středoškolský pohár v lehké atletice
Středoškolský pohár v lehké atletice
ADAPTAČNÍ KURZ 2018 RAKOVNÍK

Od středy do pátku se v prvním týdnu školy seznamovali navzájem, ale i se svými třídními učiteli a vedením školy noví žáci našeho gymnázia. Kromě toho se letos poprvé mohli oťukat i s kvintány. Ti se projevili jako mimořádně akceschopný oddíl a spolu se svojí vůdkyní Kamilou Kuffovou připravili úžasnou stezku odvahy, na které tuhla krev v žilách. Díky všem organizátorům za skvělé zážitky!

M. Řebíček

Adaptační kurz 2018 Rakovník


Zpět na začátek

Adresa školy:

Gymnázium Žatec
Studentská 1075
438 01 Žatec

Kontakt:

Tel.: 415 740 592
Email: info@gymnaziumzatec.cz
Adresa datové schránky: xmwtvsk

Školní email:

outlook.office365.com

Profil zadavatele:

tenderarena.cz
</> with by Filip Urban