Zpět na aktivity školy za školní rok 2019/2020

Aktivity školy v září 2019/2020
ATLETICKÝ POHÁR

Dne 25. 9. 2019 proběhlo v mosteckých Velebudicích okresní kolo atletického poháru. Tohoto sportovního klání středních škol, který byl již poněkolikáté organizován jako sdružený přebor okresu Louny a Most, se zúčastnilo také dívčí a chlapecké družstvo naší školy. V konkurenci škol obou výše zmiňovaných okresů oba naše kolektivy obstály se ctí.
Družstvo dívek ve složení: Hraničková, Jančíková, Lidická, Minaříková, Nesnídalová, Ondříčková, Pabiánová, Skuhrová, Šusterová, Urbánková a Vlčková skončilo na druhém místě za děvčaty lounského gymnázia a náš chlapecký kolektiv ve složení: Ali, Brdička, Dvorský, Khol, Novák, Ha, Hanuš, Hrdina, Mach, Makarius, Ruszo, a Truong dosáhl na bronzové medaile.
Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jana Kubínová, Pavel Baroch

Atletický pohár
Atletický pohárPŘEBOR MĚSTA ŽATCE V PŘESPOLNÍM BĚHU

Dne 18.9. se konal pro žáky základních škol - /III. kategorie – prima,sekunda a IV. kategorie – tercie, kvarta/ jako každým rokem Přebor města Žatce v přespolním běhu. Děvčata běhala 1,5 km a chlapci 2 km v krásném prostředí u řeky Ohře.
Naše škola nominovala žáky primy a sekundy, kteří se umístili na pěkném 2. místě a postupují do okresního kola.
Za dívky našeho gymnázia bojovala děvčata z tercie a kvarty a toto družstvo se umístilo na 3. místě.
Všem účastníkům děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Za předmětovou komisi tělesné výchovy
Dagmar Vlčková

Přespolní běh
Přespolní běhDEN OCHRANY OBYVATELSTVA

Pátek třináctého je již z povahy věci příhodným dnem pro vytržení z běžného školního rytmu. A tak jsme od deseti hodin přivítali ve škole příslušníky armády, hasičského sboru, městské policie, záchranáře. Všichni seznamovali žáky s problematikou, kterou se zabývají, první pomoc v podání žateckých záchranářů, stejně jako ukázky vybavení vojáků z brigády rychlého nasazení zaujaly všechny zúčastněné. A když začalo v přízemí školy hořet, viděli všichni gympláci jak pracují profesionální hasiči. Požár byl na štěstí jen simulovaný, jednalo se o „ostré“ cvičení žateckých profíků z HZS.
Všem, kteří nám pomohli zajistit proškolení v řešení mimořádných situací, náleží veliké poděkování, stejně jako všem učitelům, kteří připravili svoji část programu také na jedničku.

Miroslav Řebíček

Prezentace průběhu © Ľudmila HronkováADAPTAČNÍ KURZ

Na začátku školního roku proběhl již tradiční adaptační kurz pro primu, 1. ročník a kvintu v areálu rakovnického Cafexu. Na účastníky čekala nálož aktivit v podobě seznamovacích her, týmového soutěžení, ledolamek, sportovních aktivit či návštěvy kukuřičného bludiště. Nechyběla ani část věnovaná kariérovému poradenství a motivaci ke studiu. Pomyslnou třešinku na dortu představovala stezka odvahy, kterou si pro primu a prváky připravila již zkušená a znalá kvinta. Na závěr došlo i na vyhlašování vítězů ankety v kategoriích bavič, velké srdce, vlk samotář, sympaťák a sympaťačka, tajemný / tajemná či velký úsměv.
Doufáme, že si téměř třídenní pobyt všichni užili, vzájemně se poznali nebo utužili již existující vztahy a do nového školního roku vykročí s radostí a elánem.

za organizační tým M. Botková

Adaptační kurz 2019 Rakovník
Adaptační kurz 2019 Rakovník
Adaptační kurz 2019 Rakovník
Adaptační kurz 2019 Rakovník
Adaptační kurz 2019 Rakovník


Zpět na začátek

Adresa školy:

Gymnázium Žatec
Studentská 1075
438 01 Žatec

Kontakt:

Tel.: 415 740 592
Email: info@gymnaziumzatec.cz
Adresa datové schránky: xmwtvsk

Školní email:

outlook.office365.com

Profil zadavatele:

tenderarena.cz
</> with by Filip Urban