Lyžařský kurz 2022

Situace kolem koronaviru komplikovala možnosti vycestovat a neustále se měnící požadavky okolních zemí tomu ani trošku nepomáhali. Proto bylo štěstí, že se povedlo seskupení učitelů s třídou Sekundou, Kvintou a 1. ročníkem, 20. února 2022 odcestovat na lyžařský kurz do Rakouska. Účastníci zájezdu se mohli, jako každý rok, těšit do hotelu Iselsbergerhof.  

Hotel byl příjemný, pokoje jednoduché, ale útulné a strava probíhající formou polopenze byla v celku dobrá. Přesto však obědy, které si studenti s učiteli kupovali v restauracích na svahu, byly chutnější.  

Prvního dne, se všichni kolem deváté dostavili do střediska. Zde se studenti rozdělili do skupin, ve kterých absolvovali celý lyžařský kurz. 1. ročník a Kvinta, z řad pokročilých lyžařů, byli rozděleni do tří skupin k panu profesorovi Řebíčkovi, Balónovi a Barochovi. A poté začátečníci a Sekundáni byli přiřazeni k paní profesorce Vlčkové a Kubínové. Když se tedy studenti dostali na svah, s nadšením se pustili do lyžování. Brzy však bylo lyžování ztíženo zhoršujícím se počasím, přišla hustá mlha a teplota klesla. Proto se studenti na chvíli posadili do místní restaurace, ale naštěstí se počasí brzy vrátilo do normálu, a tak mohli jít opět lyžovat.  

Druhého dne se, kvůli původně předem ohlášenému špatnému počasí, jelo znovu do stejného střediska, jako první den. Nakonec však bylo počasí celou dobu hezké.  

Třetí den byl skrze počasí pravděpodobně nejhezčí.  

Před odjezdem na poslední lyžovací den, byli studenti seznámeni s pokyny spojenými se zpáteční cestou. Den si jisto jistě všichni, i když už byli znavení předešlými dny, užili. Počasí bylo hezké, sjezdovky, až na pár posledních jízd, gut prepered. Po uložení lyžařského vybavení zpět do autobusu, byli žáci vypuštěni do okolních obchodů, aby si mohli nakoupit nějaké ty suvenýry a jídlo na cestu domů. Poté byly z hotelu naloženy kufry, žáci a profesoři do autobusu a jelo se domů.  

A nakonec zhodnocení. Během lyžařského kurzu byly studentům rozdány dotazníky, co se jim líbilo a nelíbilo na lyžáku. Ve výsledku se všem samozřejmě líbilo lyžování a trávení času s přáteli a nejméně asi malé porce při večeřích.  

Skip to content