Pokyny k lyžařskému kurzu 2022

POKYNY K LYŽAŘSKÉMU A SNOWBOARDOVÉMU KURZU V RAKOUSKU

1. Odjezd: v neděli 20. 2. 2022 v 8.00 hod od školy – u stadionu Mládí

Sraz: v neděli 20. 2. 2022 v 7.45 hod u školy – u stadionu Mládí

2. Návrat: v pátek 25. 2. 2022 – v brzkých ranních hodinách – ke škole- stadion Mládí

3. Před odjezdem prosíme překontrolovat cestovní doklady, jejich platnost.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – zajistí zájemcům škola . Pokud má někdo ze studentů celoroční pojištění – před odjezdem toto předloží ke kontrole.

Před nástupem do autobusu mějte připravené doklady ke kontrole:

• pas nebo OP
  • kartičku pojištěnce
  • papírový certifikát o očkování první a druhou dávkou, a stejný záznam o očkování v telefonu – aplikace TEČKA, nebo potvrzení NE 180 dní starší o prodělané nemoci COVID
  • STUDENTI, kteří mají vlastní cestovní pojištění předloží jej ke kontrole

4. Na cestu do autobusu je vhodné mít menší příruční zavazadlo (batůžek- ten potřebujeme i na svah) s osobními věcmi – cestovní doklady, drobné peníze – hlavně na toalety, termosku s čajem /nebo jinou vhodnou lahev pro občerstvení i na svahu/ a jídlo na cestu/ cesta trvá cca 10,5 hodiny/. V Rakousku začínáme večeří.

5. Plánovaný příjezd do ubytovacího zařízení je mezi 19. a 20. hodinou. Následuje, ubytování, večeře a zahájení LVK.

6. Ubytování není přímo ve skiareálu, dojíždí se naším busem každé ráno po snídani na sjezdovku – každý den navštěvujeme jiné středisko.

Místo ubytování bývá vzdáleno zpravidla do 20 min jízdy busem, který je k dispozici u dolní stanice vleku po celý den a po výcviku nás odváží zpět do místa ubytování.

7. Na sjezdovku je vhodné si vzít batůžek – pití, oplatka, svačina. Je také možné naobědvat se i přímo ve skiareálu. V jídelnách a samoobslužných restauracích na svahu je zpravidla dovolena ve vyhrazených prostorách i konzumace vlastní stravy. Vzhledem k intenzivnímu fyzickému pohybu, doporučujeme vzít s sebou rozpustné minerální a vitaminové nápoje pro zajištění pitného režimu. /Pitný režim je zajištěný v rámci polopenze, je možné si i při snídani načepovat čaj do termosky/

8. Ve skiareálu je velká nabídka sjezdových tratí, od téměř rovných, širokých výukových svahů až po svahy pro pokročilé lyžaře. Všechny svahy bývají perfektně upravovány a většina i uměle zasněžována. Lyžuje se prakticky bez front.

9. Všichni dostanou přidělen čipový skipas proti záloze 5,-€. Poslední den kurzu/čtvrtek/po lyžování je nutné nepoškozený skipas vrátit v pokladně skiareálu, kde také dostanete zálohu 5,-€ zpět (většinou se u pokladen nacházejí i automaty na jejich vrácení).

10. ZAVAZADLA: si vezměte, prosíme, skladná, nejlépe kufry, měkké tašky, v žádném případě ne krosny s kovovou konstrukcí. Autobus přijede vždy co nejblíže k ubytování, takže nemusíte mít žádné obavy z jejich nepříjemného přenášení. Ačkoliv naše autobusy mají velké úložné prostory, jsme nuceni po zkušenostech z minulých let omezit horní hranici přepravovaných zavazadel. Každý má nárok na přepravu hlavního zavazadla do hmotnosti 25 kg a jedné tašky na lyžařské boty, příručního zavazadla do hmotnosti 10kg a jednoho páru lyží nebo jednoho snowboardu. Další zavazadla je možné přepravovat jen po předchozí dohodě. LYŽE – SNOWBOARD musí být v obalu, stejně tak lyžařské –snowboardové boty.

11. Všichni studenti zaplatí před odjezdem kauci 10,-€. Vybrané kauce bude mít vedoucí kurzu po celou dobu u sebe a před odjezdem je studentům vrátí zpět – pokud nedojde v ubytovacím prostoru k žádným škodám.

Odjezd z Rakouska ve čtvrtek 24. 2. 2022 – po lyžování – a návrat do

ČR v brzkých ranních hodinách – 25. 2. 2022.

Co se týká stravy – ve čtvrtek – /24.2./ končíme večeří, která je bonusem od ubytovatele. /Poslední den bude vrácena kauce 15 eur /= 5 eur záloha za skipas + 10 eur za pokoj/

V ČR – je možné rychlé občerstvení už za české koruny.

Co nezapomenout:

1. DOKLADY/cestovní doklady, cestovní pojištění – ti co si jej zařizovali sami, karta pojištěnce, certifikát o očkování, nebo o prodělané nemoci COVID, telefon – aplikace TEČKA/

Nechte zkontrolovat lyž.výzbroj – seřízení vázání – budete odevzdávat potvrzení. /důvod je vaše bezpečnost!, také to požaduje pojišťovna při případném plnění/

U půjčené výzbroje od CK ACTIVE GUID – zodpovídá CK

2. Do 1.2. 2022 – určení studenti vyberou a odevzdají 15eur – vratná kauce – prof. Vlčkové

3. Do 8.2. 2022 odevzdají studenti: A/ potvrzení ze servisu o seřízení vázání B/ podepsané poučení o bezpečnosti při přepravě, chování na hotelu, na sjezdovkách, řád LVK …..

Škola zajistí před odjezdem /v pátek 18.2. /pro všechny účastníky LVK povinný PCR test /nesmí být starší než 72 hodin/, který je podmínkou pro vstup do Rakouska.

Informace k odjezdu včas doplníme, pokud se změní podmínky ke vstupu do Rakouska.

Dagmar Vlčková, vedoucí kurzu

Kontakt: 737 462 488