Studenti v regionech diskutují se zastupiteli

V úterý a ve středu po Velikonocích měli žáci kvinty a prváku žateckého gymnázia příležitost seznámit se s fungováním zastupitelské demokracie. Díky iniciativě Agory CE, která vyslala do Žatce lektory a zejména díky vstřícnosti vedení města si studenti ozkoušeli proces, jak se řeší problémy v samosprávách. Po úterní přípravě, kdy se seznámili s principy fungování zastupitelstva, připravili gymnasisté problémy, které potom ve středečním finále projednali na simulovaném zasedání studentského zastupitelstva s vrcholnými představiteli samosprávy.

Veliké poděkování nemíří jen k Agoře CE, ale i vedení města Žatec, které setkání umožnilo a jehož představitelé věnovali svůj čas a provedli naše žáky zasedáním zastupitelstva.

Miroslav Řebíček