Techmania

V úterý, 12. dubna, probíhaly na žateckém gymnáziu přijímací zkoušky. A tak, jak už je několik let zvykem, se v těchto dnech studenti účastní různých výletů a volnějších aktivit mimo pozemek školy.

Tohoto dne se proto studenti kvinty, sexty a 1. a 2. ročníku s paní profesorkou Zimmermanovou, Botkovou a Hafnerovou vypravili do Techmanie v Plzni. Expozice Techmanie byla pestrá, díky tomu si mohli žáci prohlédnout část zaměřenou na stavbu a výkon lidského těla, jako je třeba síla stisku ruky, rovnováha, či rychlost běhu, často srovnávaný s různými zástupci fauny. Další část zase umožňovala nahlédnout blíže do světa filmu z technické stánky a žáci si mohli sami zkusit natočit zpomalené či perspektivní záběry, nebo vidět, jak to vypadá za kamerou při hlášení televizních zpráv a své pokusy si také přeposlat na e-mail. Sestavit si vyvážený jídelníček mohli v expozici Budoucnost na talíři a prozkoumat vrstvy zemské kůry zase v části Vzhůru dolů. Součástí programu bylo také navštívení projekce 3D Planetária, kde byl studentům puštěn animovaný film 3-2-1 START!

Den takto strávený mimo školu byl velice příjemný a studenti se tak mohli podívat na fyzikální a přírodní jevy i hravou formou.