Zájezd do Anglie – září 2022

      Po dlouhých 4 letech se žáci nižšího a vyššího Gymnázia krátce po začátku školního roku vydali poznat část jižní Anglie a Londýn. Po náročné cestě autobusem jsme v pondělí ráno dorazili do hlavního města Velké Británie. Bohužel právě v tento den probíhal v centru Londýna státní pohřeb královny Alžběty II., tudíž jsme museli upravit předem připravený program. Prošli jsme park Greenwich, vyfotili se u nultého poledníku, prohlédli si loď Cutty Sark a nadzemní dráhou jsme se dopravili ke katedrále Sv. Pavla. Odtud jsme pokračovali pěšky přes Millenium Bridge na druhou stranu Temže.  

Po poslední noci strávené v anglických rodinách nás čekala celodenní prohlídka Londýna. Od autobusu nás přes řeku Temži dopravila kabinková lanovka Emirates, poté jsme pokračovali metrem do centra. Navštívili jsme pevnost Tower of London, Leicester & Trafalgar Square, Picadilly Circus, Buckingham Palace a výlet jsme zakončili projížďkou na London Eye, odkud byl úchvatný výhled na celý Londýn.  

Unavení a plní dojmu jsme ve večerních hodinách odjeli z Londýna do přístavu Folkstone a vlakem Eurotunelem do Calais. Domů jsme se vrátili v sobotu v dopoledních hodinách. 

Myslíme si, že je rozhodně na co vzpomínat a těšíme se na další zájezd. 

Zpáteční cestu k O2 aréně jsme absolvovali lodí, ze které jsme se mohli kochat výhledy na Tower Bridge, doky podél Temže a Battersea. Autobusem jsme pak odcestovali do přímořského městečka Worthing, kde si studenty na místě vyzvedly hostitelské rodiny, do kterých byli po dvou až čtyřech přiřazeni.  Žáci tam měli možnost na vlastní kůži poznat, jak se doopravdy žije v Anglii.  

V úterý a ve středu ráno měli studenti 6 hodin výuky anglického jazyka v MET Northbrook College. Odpoledne jsme vyjeli na výlet na křídové útesy Seven Sisters a druhý den na středověký hrad Arundel Castle, který je soukromým sídlem vévody z Norfolku. Čtvrteční den jsme strávili procházkou a nákupy ve městečku Worthing a v Brighton. Odvážnější se vydali na 160m vysokou vyhlídkovou věž British Airways. Kromě toho jsme viděli vyhlášené molo, Royal Pavillion a samozřejmě nechyběly nákupy, a to zejména knih. 

Více fotek naleznete ZDE

Skip to content