Klárka Rosová postupuje v ČLO

Je už dobrou tradicí, že se naše škola účastní České lingvistické olympiády. Tuto soutěž pořádá Filozofická fakulta spolu s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze. 

Podstatou úspěšného zvládnutí úkolů je rozpoznat, jak fungují nejrůznější jazykové jevy, zamyslet se nad nimi a rozšifrovat texty v méně či více exotických jazycích.  

Jazyky, z nichž jsou úkoly zadány, není třeba znát, všechny údaje potřebné k vyřešení úkolů jsou v nich obsažené. ČLO spojuje prvky lingvistiky, matematiky a informatiky, je tedy zajímavá pro studenty se zájmem o řadu rozdílných oborů. 

Velkého úspěchu v ČLO dosáhla v letošním školním roce Klára Rosová ze sexty, která se této soutěže účastní pravidelně. Tentokrát Klára postoupila do ústředního kola. 

Školního kola 2023/24 se účastnilo 2 306 studentů z celé republiky, z nich postoupilo 203 do kola regionálního a dostatečný počet bodů pro účast v kole ústředním získalo 56 studentů. Klára se umístila jako 27.  

Také je třeba vyzdvihnout druhou účastnici regionálního kola Anetu Eliášovou. Aneta – žákyně kvarty – se mezi staršími soutěžícími neztratila. Ve školním kole obsadila 2. místo a v regionálním kole byla 104. 

Oběma děvčatům moc gratulujeme a doufáme, že se mezi studenty současnými nebo budoucími objeví jejich nástupci.   

Našim velkým přáním je, aby si Česká lingvistická olympiáda našla své místo ve škole i nadále, a děkuji všem, kteří se jí v loňských letech účastnili, za zájem i vzornou spolupráci! 
 

 

Skip to content