Občanská výchova

Poznej sám sebe!

Úvod

Cílem předmětu je formovat a rozvíjet žákovu osobnost, připravovat ho na roli občana, který si osvojil pravidla společenského soužití, mravní principy, právní vědomí, získal základní poznatky z psychologie, ekonomie, politologie, práva atd.

Učebny

Předmět OBV vyučujeme ve všech velkých učebnách, zejména v učebně 51, 41, 38.

Učební plán

Občanská výchova má časovou dotaci 1 hodinu v každém ročníku nižšího gymnázia. Do kvarty je navíc integrován tematický celek Svět práce a Finanční gramotnost s časovou dotací 1 hodina týdně.

Metody práce, exkurze

Ve výuce se uplatňují různé metody: brainstorming, analýza textu, hry, diskuse, skupinová práce, projekty, besedy, návštěva městských institucí apod. Chceme učit žáka myslet a zodpovědně jednat.

Učebnice, které používáme

Na nižším gymnáziu používáme řadu učebnic nakladatelství Fraus.

Vyučující

Mgr. Stanislava Hafnerová