Ochrana obyvatelstva za mimořádných událostí

Nepanikařit, všímat si a pomáhat 

Hoří! Pomoc, někdo tu leží! Stala se bouračka! 

Slova, která v nás vzbuzují úzkost, strach, napětí. Nevíme, co se děje a zároveň mnohdy nevíme, co dělat, jak někomu pomoci.  A právě kvůli lepší informovanosti a občanské připravenosti na nečekané situace uspořádala naše škola Den ochrany obyvatelstva za mimořádných událostí. 

Během dopoledních vyučovacích hodin se žáci vyššího gymnázia zúčastnili minikurzu první pomoci, ve kterém se dozvěděli, jak správně ohlásit mimořádnou událost a jak poskytnout první pomoc. Velký zájem byl o nácvik resuscitace osoby, jelikož na takovou situaci člověk nikdy není pořádně připravený a vyzkoušet si své síly a schopnosti naštěstí nemůžeme každý den. Velice děkujeme Záchranářům Žatec, které reprezentovali S. Jurnečka DiS. a  Ing. J. Mach, za odborné vedení a za názorné ukázky první pomoci.   

V další části Dne ochrany obyvatelstva za mimořádných událostí byly žákům všech tříd podány informace o tom, co jsou to živelní pohromy, jak sbalit evakuační zavazadlo apod. 

Na konci celého dne došlo k zinscenovanému požáru pod vedením velitele jednotky profesionálních hasičů Žatec Bc. P. Bema a k nácviku evakuace budovy. 

Po zkontrolování, že nikdo nezůstal v budově, se všichni spokojeně rozešli. Během dne jsme se dozvěděli, jak pomoci v nečekaných situacích, ale doufáme, že to budeme v reálném životě potřebovat co nejméně. 

Více fotek naleznete ZDE

Skip to content