Prezentiáda 2023

Letošní rok proběhl již 14. ročník soutěže Prezentiáda, pořádané spolkem Student Cyber Games, zaměřené na prezentační dovednosti žáků základních a středních škol. Do soutěže se zapojili třídy tercie, sexta a 2. ročník. Celkem vzniklo 33 týmů, které vytvořily a odprezentovaly práce na dané téma. Pro základní školy byla vyhlášena témata „Bylo nebylo“ a „1 + 1“, pro střední školy témata „První rande“ a „Na tom se shodneme“. O opětovnou účast projevil zájem tým INTERES, složený z žáků kvarty Aneta Menclová, Tereza Kunová a Vítek Voigt. 

V kategorii základních škol postoupily do krajského kola dne 23. 3. 2023 v Ústí nad Labem týmy INTERES, Vusíci a Futuro. Tým INTERES poukázal na problematiku testování na zvířatech. Podařilo se mu obhájit loňské vítězství a postupuje do celostátního kola Grandfinále Prezentiády dne 20. 4. 2023 v Praze. Tým Vusíci, složený z Mai Huong Vu a Jany Vlčkové, seznámil posluchače se zajímavostmi ze zemí Vietnam a Francie. Získal 2. místo a vzhledem k udělení divoké karty od pořadatele, postupuje také. Tým Futuro tvořili Jan Kuneš a Lucie Švecová. Jejich prezentace o umělé inteligenci získala 3. místo. 

Následující den 24. 3. 2023 proběhlo krajské kolo středních škol, ve kterém školu reprezentovaly čtyři týmy Mekká(č), Světlušky, A+A, Red flag. Tým Mekká(č) tvořili studenti Martin Svoboda, Filip Kratochvíl a Tomáš Tichý, kteří přinesli do soutěže vtip a nadhled se svou prezentací o kebabu. Světlušky Michaela Tímrová a Simona Fialová představily dechberoucí svět luminiscence. A+A byl tým dvou Adél Maršíčkové a Sklenkové. Ve své práci s nadsázkou ukázaly, jak si představují první rande Williama Shakespeara. Tým Red flag tvořily Šárka Tycová a Adéla Poustecká. Seznámily diváky s příběhy lidí, kteří dokázali přežít v nebezpečných situacích. Porotu nejvíce zaujal tým A+A, který obsadil 2. místo. Přes udělení divoké karty se do dalších kol neprobojoval. 

Více na https://prezentiada.cz/novinky 

Skip to content