Středoškolský atletický pohár v Mostě

Gymnázium Žatec na okresním kole Středoškolského atletického poháru

Ve středu 20. září se v Mostě – Velebudicích konalo okresní kolo Středoškolského atletického poháru, kterého se zúčastnili i studenti žateckého gymnázia. Soupeřili tu s Gymnáziem Václava Hlavatého v Lounech a VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most.

Nejúspěšnější byli žatečtí studenti ve skoku vysokém, kde se podařilo Tomáši Berkovi ukořistit první místo a Richardovi Pádrovi místo druhé. Velmi úspěšný byl i Jan Svoboda v běhu na 60 metrů, a tak se i on dostal ke zlaté pozici. Dále se pak chlapcům z Gymnázia Žatec podařilo získat stříbrné umístění ve vrhu koulí a běhu na 1500 metrů a bronzové místo ve skoku dalekém a běhu na 400 metrů.

Soutěže se samozřejmě zúčastnily i dívky, i ony si vybojovaly velmi dobrá umístění. Na prvním místě se umístila v běhu na 800 metrů Kateřina Vrábíková. Zároveň se podařilo obsadit i stříbrnou pozici v běhu na 60 a 200 metrů a bronzové místo opět v běhu na 60 a 200 metrů, a navíc ve štafetě.

Výkony všech zúčastněných byly převedeny na body, a tak se nakonec rozhodlo o celkovém vítězi a zároveň postupujícím do krajského kola, kterým se stalo Gymnázium Václava Hlavatého v Lounech. Na krásném druhém místě se umístilo Gymnázium Žatec.

Všem, kteří žatecké gymnázium reprezentovali a snažili se o nejlepší výkony, děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.