Výběh na Maják 2023

Po desetileté pauze se v pondělí 19.6.2023 uskutečnil Výběh na Chmelový maják v Žatci. V pořadí 3. ročník, ale první v tak velkém počtu účastnících se žateckých i jedné mimožatecké školy. Závodníků bylo celkem 69 ve dvou věkových kategoriích – základní školy a střední školy. Výkony padaly neuvěřitelné a před všemi závodníky smekáme. Nejrychlejší v kategorii ZŠ byli Jakub Tichý (1:04:07) a Iva Blažková (1:11:29). Iva, jako jediná, porazila držitelku rekordu z roku 2013 Lenku Kuželovou a stala se tak novou rekordmankou. V kategorii SŠ kralovali Martin Svoboda (1:02:22) a Anna Vejvodová (1:20:04). V celkovém pořadí středních škol zvítězilo Gymnázium Žatec. Na druhém místě OA Žatec (měli nejlepší fanoušky) a na třetím místě SOU a SOŠ SČMSD Žatec. Ze základních škol byla nejrychlejší ZŠ Jižní. Na druhém místě ZŠ Komenského alej a na třetím místě nižší Gymnázium Žatec. Chtěl bych tímto poděkovat všem účastníkům za disciplínu a nasazení. Dále CHCHP za propůjčení prostor, panu Martinovi Chrenkovi za krásný a jedinečný pohár a všem pomocníkům, moderátorům a zapisovatelům. Všichni jste byli úžasní. Společně s Pavlem Barochem se těšíme na příští ročník.

Jiří Harajda