Zájezd – Auschwitz a Kraków

Ve dnech od 17.11. – 19.11.  2021 se vybraní žáci našeho gymnázia a  Obchodní akademiie a Střední odborné školy zemědělské vydali na výlet do polské Osvětimi a královského města Krakov. Po příjezdu do Osvětimi, jsme absolvovali prohlídku s průvodkyní a poté přesun do tábora Březinka ve kterém byla naše exkurze zakončena. Poté jsme se z Osvětimi přesunuli autobusem do našeho hotelu v Krakově. Po krátkém zabydlení následovala vycházka do města, kde nás na náměstí čekal rozchod. Do 10 hodin jsme byli na pokojích a spali jako miminka.

Poslední den nás po snídani čekala paní průvodkyně a procházka po Krakově. Tu jsme zakončili na hradě Wawel. Po dvouhodinovém rozchodu následoval sraz u autobusu a kolem 2.hodiny odjezd směr Žatec. Domů jsme dorazili 19.11. kolem 22. hodiny večerní, všichni zdraví a plní zážitků.

Za studenty musím říct, že to byl velmi povedený a naučný výlet, který jsme si moc užili. A proto bychom rádi poděkovali vedoucímu zájezdu panu Harajdovi a všem ostatním, kteří se na organizaci výletu podíleli. Děkujeme.

K. Petriková

Druhý den po snídani následovala procházka do židovské části města, kde nám bylo umožněno si něco koupit, nebo zajít na kávu či jídlo. Poté jsme se autobusem přemístili do továrny Oskara Schindlera, nynějšího muzea, nabízejícího interaktivní výstavu Polsko v letech 1939-1945. Po shlédnutí výstavy jsme vyrazili autobusem do Solných dolů ve Wieliczce. Tady nás také čekala zajímavá prohlídka, která se nelíbila snad jen lidem trpícím klaustrofobií. Po ukončení exkurze nás pan řidič odvezl do nákupního centra na večeři. Poté už následovala jen cesta na hotel, možnost vycházky po centru Krakova a teplá postel.

Více fotek naleznete ZDE