Zřizovatel: Ústecký kraj

Aktuality

Zveme Vás, žáky 5. a 9. tříd základní školy a Vaše rodiče na Den otevřených dveří Gymnázia v Žatci.

Vedení školy děkuje členům školské rady ve volebním období 2014 – 2017 za práci pro rozvoj školy a gratuluje nově zvoleným členům ŠR. Současně patří poděkování volební komisi i všem oprávněným voličům za účast.
PaedDr. Miroslav Řebíček
ředitel školy

V úterý 5.12.2017 se uskutečnilo okresní kolo středoškolských her ve volejbalu za pramalé účasti dvou žateckých středních škol.
Pondělní podvečer byl na gymplu spojen se zjišťováním inteligence odvážných žáků, ale i veřejnosti.
Náboj Junior je mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně ZŠ.
Naše družstvo i bez závodních hráčů opět postoupilo do krajského kola přeboru v šachu středních škol v Litoměřicích.
V pondělí 20.11.2017 se na Gymnáziu a SOŠ v Podbořanech uskutečnil oblastní turnaj v piškvorkách, jehož cílem bylo nalézt dva nejlepší týmy, které postoupí do krajského kola soutěže. Celkem se na tomto turnaji sešlo 15 týmů.
V pondělí 13. listopadu se třídy 2. R. a sexta zúčastnily exkurze do Parlamentu ČR v Praze.
V úterý 7. 11. 2017 se v naší aule opět uskutečnil projekt Měsíc filmu na školách.
V pondělí 6. 11. 2017 zavítali na naší školu hosté z Matematicko-fyzikální fakulty a přivezli interaktivní fyzikální program Fyzika všemi smysly.
V pondělí 13. 11. proběhla na gymnáziu již po šesté akce s názvem Veletrh VŠ, kterého se nakonec zúčastnilo deset vysokých škol zejména z Čech.
V pátek, 3. listopadu, se konala Halloweenská párty pod vedením tříd 1.ročníku a Kvinty.
Okresní kolo v basketbalu středních škol se odehrálo v Lounech 10.11.2017 za účasti 5 družstev.
Ve středu 25.10. navštívila třída oktáva za doprovodu profesorek Zimmermannové a Barochové Královský pivovar Krušovice.
V pátek 13. 10. se na Gymnáziu uskutečnil podzimní šachový turnaj. Zúčastnilo se osm hráčů, soutěžilo se ve dvou kategoriích, přičemž první byla pro žáky nižšího gymnázia, druhá pro žáky vyššího gymnázia.

Naše škola

Celá fotogalerie

Ke stažení

Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz šk. r. 2017/2018 - informace ke stažení (.doc)