Zpět na aktivity školy aktuálního školního roku

Aktivity školy v lednu 2018/2019

Olympiáda z českého jazyka

28. ledna proběhlo okresní kolo OČJ pro I. i II. kategorii, ve kterém jsme dopadli velmi úspěšně.

I. kategorii (tercie – kvarta) vyhrála Markéta Jamborová a na 3. místě skončila Barbora Brabcová, obě postupují do krajského kola.

II. kategorii (vyšší stupeň gymnázia) jsme také vyhráli a to díky Martinu Tréglovi, hned na 4. místě skončila Tereza Iblová, což je v rámci II. kategorie velký úspěch.

Všem soutěžícím naší školy gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.

Na gymnáziu se nejen učí, ale i tančí

Dvě nedělní lednová odpoledne věnovalo 20 žáků našeho gymnázia výuce základních kroků standardních a latinskoamerických tanců (waltz, valčík, jive, cha-cha). Tančilo se v tělocvičně vždy od 16:00 do 18:00 a to pouze s pětiminutovou pauzou.

První neděli se fanoušci tance učili základní kroky waltzu a jivu, při druhém setkání jsme společně pilovali valčík a poté jsme se naučili základní krok tance cha-cha i figuru nazvanou New York. V závěru druhé neděle už to vypadalo jako na plese, střídaly se čtyři tance a všem přítomným to nejen ohromně slušelo, ale i krásně tančilo.

Na gymnáziu se nejen učí, ale i tančí

Okresní kolo olympiády v německém jazyce

22. a 23. ledna se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Za naši školu soutěžili v kategorii II.B - Markéta Jamborová, Jakub Řimnáč a Jakub Schmidt, v kategorii III.A - Andrea Ešlerová, Matěj Hanuš a Matěj Sulík.

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci. Matěji Sulíkovi gratulujeme k druhému místu a Markétě Jamborové, nejlepší němčinářce okresu, přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Mgr. Jindřiška Víznerová

Znáte svět Harryho Pottera?

V mrazivém pátečním odpoledni 18. ledna se sešlo 32 fanoušků známého čaroděje Harryho Pottera. Vzhledem k tomu, že žáky knihy i filmy s tímto hrdinou a jeho přáteli velmi baví, rozhodli jsme se uspořádat školní soutěž ve znalostech z tohoto nevšedního světa, který spisovatelka J. K. Rowlingová vytvořila.

Na hodinu se žáci ponořili do kouzelnického prostředí, a aby si otázky náležitě užili, soutěžili ve dvojicích. Bylo vidět, že se na klání připravili nejen znalostmi, ale i rekvizitami, takže řetízky s přeměňovačem času, trička s motivem Bradavic, Harryho apod. byly běžnou součástí vybavení soutěžících.

Hodnocení proběhlo ve dvou kategoriích – nižší a vyšší stupeň gymnázia. Zajímavé bylo, že vítězové obou kategorii neměli zrovna společníka, soutěžili sami a přesto vyhráli.

A jaké byly ceny? Odměnou bylo ovoce – 1. místo ananas, 2. místo pomeranče, 3. místo hrušky :) .

I. kategorie:
  1. místo - Lucie Botková
  2. místo - Adéla Poustecká a Veronika Tarabová
  3. místo - Renata Čermáková a Hana Šeretková
    II. kategorie:
  1. místo - Matěj Libertin
  2. místo - Jakub Kuffa a Martin Trégl
  3. místo - Tereza Šímová a Jaroslav Šnobl

K. Kuffová

Naše dívky jsou přebornicemi kraje v odbíjené

Volejbalistky ze žateckého gymnázia postoupily do republikové kvalifikace středoškolských her v odbíjené. V krajském finále postupně ve čtyřčlenné skupině porazily děčínské gymnázium 2:0, mosteckou odbornou školu také 2:0, s teplickými favoritkami soutěže prohrály 0:2, ale druhý set, kdy se naše družstvo rozkoukalo, prohrály pouze 19:21.

Ze druhého místa ve skupině musely ve čtvrtfinále porazit Ústečanky 2:0, poslední překážkou před finále byly semifinálové soupeřky z Litoměřic. I ty naše dívky zdolaly bez ztráty setu a do finále nastoupily proti dosud neporaženému družstvu Gymnázia Teplice. Ve strhující bitvě deklasovaly Teplice 21:18 a 21:13. Naše Gymnázium sklízí plody dobré práce celého žateckého volejbalu.

Dívky nastoupily v sestavě Došková, Jančíková, Kovářová, Pechová, Radilová, sestry Rodovy a Wiedová.

Děkuji děvčatům za úžasný zážitek, přeji hodně štěstí do republikové kvalifikace, která se uskuteční 7.2.2019 v Praze.

M. Řebíček

Okresní kolo odbíjené

V úterý 15.1.2019 se v tělocvičně OA Žatec uskutečnilo okresní kolo středoškolských her ve volejbalu. Naši chlapci se umístili na druhém místě, dívčí družstvo suverénně zvítězilo. Držíme palce dívčímu družstvu v krajském kole příští týden v Jirkově.

Okresní kolo odbíjené