Zpět na aktivity školy aktuálního školního roku

Aktivity školy v září 2018/2019

Výsledky našich sportovců v přespolním běhu

V úterý 25. 9. 2018 se konalo oblastní kolo v přespolním běhu tradičně v okolí řeky Ohře, kde se naši žáci zúčastnili v kategoriích: III. mladší žákyně, žáci a v kategoriích IV. starší žákyně a žáci.
V silné konkurenci základních škol vybojovali naši sportovci 3 krát 3. místo a nejmladší žákyně dosáhly nejlepšího výsledku – krásné druhé postupové místo. Za zmínku jistě stojí i pěkné umístění v jednotlivcích, kde například Halvátová Simona byla první ve své kategorii a hned za ní se umístila další naše studentka Vrábíková Kateřina. Další první místo získal Kristian Balon a soutěž mladších dívek vyhrála také naše studentka Zárubová Ester.
V pátek 5. 10. proběhlo pokračování - Okresní kolo v přespolním běhu v Zámeckém parku Krásného Dvora, kam postoupilo družstvo mladších žákyň a dále zde startovalo družstvo dívek a chlapců v kategorii V. - středních škol.
Překrásný podzimní den, malebné místo a výborné sportovní výkony všech účastníků, kteří zastupovali naší školu. Celkově jsme získali ve III. kategorii děvčat 3. místo, v V. kategorii děvčat 2. místo a v V. kategorii chlapců 3. místo.
Poděkování všem běžcům.

Za kabinet TEV – Dagmar Vlčková, Jan Balon

Přespolní běh

Anglie, Hastings

Been there, loved it

V posledním zářijovém týdnu se vydali studenti Gymnázia Žatec na poznávací a jazykový výlet do anglického přímořského městečka Hastings. Plni očekávání jsme vyrazili v sobotu 22.9. odpoledne směr Calais. Anglie nás přivítala svým typickým deštivým počasím. Vybaveni deštníky a pláštěnkami, unaveni po dlouhé cestě, jsme začali poznávat Londýn. Naše cesta začala lanovkou, ale nepřízeň počasí nám neumožnila kochat se pohledem na Londýn z výšky. Následovala londýnská muzea, kde si studenti prohlédli historické a přírodovědné sbírky, poté naše putování směřovalo k Tower Bridge. Ve večerních hodinách jsme se přemístili z Londýna do Hastings, kde si studenty vyzvedli jejich hostitelské rodiny. Druhý, třetí a čtvrtý den strávili žáci dopoledne výukou v jazykové škole. Po výuce měli možnost poznat město Hastings. Město, které všechny okouzlilo – nádhernou nekonečnou oblázkovou pláží, nově postaveným molem, lázeňskou atmosférou, anglickou architekturou. Fotoaparáty a mobilní telefony nezahálely. Ale nejen Hastings nám učaroval. Neméně krásný byl Brighton – s působivým molem, královským pavilonem, architekturou. Usoudili jsme, že hezčí místa již navštívit nemůžeme – byl to omyl. Čtvrtý den nás čekal Leeds Castle – jeden z nejkrásnějších hradů. Obklopen nádherným parkem, jezírky s vodním ptactvem, to vše ještě umocňovalo. Studenti vyzkoušeli zdejší labyrint, někteří i několikrát za sebou. Poslední den, loučení s hostitelskými rodinami, vyrážíme brzy ráno do Londýna. Počasí nám přeje, svítí slunce, teplota je příjemná. Naše cesta začíná u London Eye. Studenti jsou uchváceni, všichni si užívají těch několik minut pohledu z výšky na anglickou metropoli. Pokračujeme k Trafalgarskému náměstí, vidíme Buckinghamský palác a na Piccadilly Circus naše cesta končí. Ještě něco nakoupit, najíst se a výlet se chýlí k závěru. Jsme unavení, ale nadšení a spokojení. Výlet se vydařil, studenti, tak měli možnost nejen poznat zajímavá místa této krásné země, ale také se seznámit se životem v anglických rodinách, aby tak zjistili, že studium jazyka má smysl. Věříme, že příští rok vyrazíme znovu.

V. Klímová

Anglie, Hastings

Středoškolský pohár v lehké atletice

Dne 18. 9. 2018 se atletická družstva dívek a chlapců našeho gymnázia zúčasnila okresního kola Středoškolského atletického poháru, který byl v letošním školním roce nově organizován Českým atletickým svazem ve Velebudicích. Soutěž proběhla jako sdružený přebor středních škol lounského a mosteckého okresu. Naši mladí atleti a atletky se v konkurenci soupeřů středních škol obou okresů neztratili a v rámci okresu Louny v dívčí kategorii obsadili druhé a v chlapecké třetí místo.
Dík za vzornou reprezentaci školy patří všem zúčastněným.

P. Baroch

Středoškolský pohár v lehké atletice

Adaptační kurz 2018 Rakovník

Od středy do pátku se v prvním týdnu školy seznamovali navzájem, ale i se svými třídními učiteli a vedením školy noví žáci našeho gymnázia. Kromě toho se letos poprvé mohli oťukat i s kvintány. Ti se projevili jako mimořádně akceschopný oddíl a spolu se svojí vůdkyní Kamilou Kuffovou připravili úžasnou stezku odvahy, na které tuhla krev v žilách. Díky všem organizátorům za skvělé zážitky!

M. Řebíček

Adaptační kurz 2018 Rakovník